frantisek_ciproV oddělení skautingu fotbalového klubu SK Slavia Praha končí v rámci organizačních změn také spolupráce s bývalým hráčem a úspěšným trenérem Františkem Ciprem. Tomu v úterý prostřednictvím oficiálních stránek klubu poděkoval za veškeré služby generální ředitel "sešívaných" Miroslav Platil.

Trenér Cipro spojil se Slavii nejenom svoji hráčskou, ale také trenérskou kariéru. Na svém kontě má především mistrovský titul z roku 1996 a cestu do semifinále Poháru UEFA. Slavii vedl od července 1995 až do září 1997, pak od července 1999 do října 2000.

Zkušený trenér se pak vrátil do Slavie v červnu 2009 do oddělení mezinárodního skautingu. V březnu 2010 po odchodu trenéra Karla Jarolíma převzal funkci trenéra A-týmu a po skončení jarní sezony se vrátil do původní funkce u skautingu, kde společně s dalšími zaměstnanci skončil v pondělí.

"Františka Cipra si nesmírně vážím, klobouk na zem před tím, co všechno pro Slavii udělal a co v ní dokázal. V současné chvíli ale Slavia prochází nutnými změnami, které se dotýkají také oddělení skautingu. Chceme dávat prostor zejména mladým odchovancům, v tuto chvíli nebudeme preferovat shánění zahraničních talentů," prohlásil generální ředitel klubu Miroslav Platil. Ve Slavii skončil vedle Cipra i vedoucí sportovního úseku mimo A-tým Michal Šrámek, který na svoji funkci sportovního ředitele rezignoval s několikadenním předstihem.

zdroj: MEDIAFAX