fotbalFotbalisté Viktorie Plzeň utrpěli v Edenu během šesti dnů druhou porážku, po prohře s FC Barcelona podlehli v neděli i Slavii 1:2. Kouč Plzeňanů Pavel Vrba byl velmi rozladěný.

"Do 32. minuty Slavia prakticky nic neměla a najednou nám dala dva góly. Do té doby jsme hráli dobře, jenom jsme neproměňovali šance. Ve druhém poločase jsme měli velkou převahu, ale přes dobře organizovanou obranu Slavie jsme se neprosadili. Nechápu, co někteří hráči dělali, přitom nemůžu říct, že by ten zápas odchodili," prohlásil Vrba.
"Nevím přesně proč se to stalo, ale měli jsme dát nejméně dva góly ze situací, které byly úplně jasné. Mám na mysli hlavně šance Vaška Pilaře a Dana Koláře. Nebyli jsme tentokrát tak důrazní jako třeba v zápasech s Hradcem a Žižkovem. Možná se projevila nějaká nekoncentrace, možná se někteří před reprezentačním srazem báli chodit do těch riskantních věcí ve velkém vápně, aby se jim něco nestalo," konstatoval trenér Plzně.
Zato kouč Slavie František Straka byl velmi spokojený, série úspěšných výsledků pomalu zavírá ústa fanouškům, kteří se stále nemohou smířit s tím, že jejich tým trénuje sparťan. Několikrát se severní tribuna ozvala se skandováním "Straka ven", ale jižní jí odpovídala pískotem. Nad tím Straka mávl rukou. "Samozřejmě to vnímám, ale hned po svém nástupu jsem říkal, že budou rozhodovat jenom výsledky. Zatím jsme toho ale ještě moc nedokázali, vyhráli jsme jenom tři utkání v řadě," řekl František Straka na tiskové konferenci.
"Jsem velmi spokojený s tím, jak hráči k utkání přistoupili. Moc si toho vážím. Měli jsme na poslední chvíli velké problémy se sestavou, v krátké době nám vypadli tři hráči základní jedenáctky. Náš začátek byl rozpačitý, koledovali jsme si o góly, ale pak jsme dva dali po brejkových situacích, které se ukázaly jako rozhodující. Ve druhém poločase naše defenzíva hrála velmi dobře a také se tady projevilo to srdce. Ta víra dotáhnout zápas do vítězného konce," pochvaloval si trenér Slavie.
Všechno mu zatím hraje do karet. Nyní je v termínové listině reprezentační přestávka a bude mít čas s týmem v klidu pracovat několik dnů. "Zapracujeme na taktických věcech, budu s hráči hodně mluvit a budu na ně apelovat, aby pokračovali v této cestě, kterou jsme si vybrali. Když táhnou všichni za jeden provaz, nejen hráči s trenérem, ale všichni, kteří na Slavii pracují, tak se není čeho bát," dodal František Straka.
Zdroj: MEDIAFAX


Informace pro gurmány a milovníky jídla na Vysočině - Vysočinachutná
Úspory energie sledujte na EnergyTV
Facebook i-Vysočina.cz