fotbal_01Praha bude na závěr letošního kalendářního roku dějištěm zasedání jedné z nejvýznamnějších evropských fotbalových institucí. Ve dnech 9. a 10. prosince bude v hotelu Marriott (V Celnici 8, 11000 Praha 1) zasedat Výkonný výbor Evropské fotbalové unie (VV UEFA).

Výkonný výbor, kterému předsedá prezident UEFA Michel Platini, bude zasedat ve čtvrtek 9. prosince od 14 do 17 hodin a o den později mezi devátou a dvanáctou hodinou. Členové VV UEFA se začnou do Prahy sjíždět ve středu, někteří v hlavním městě České republiky vydrží až do neděle.

Ve čtvrtek 9. prosince večer se zástupci VV UEFA setkají na formální večeři s předsedou Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS) Ivanem Haškem a dalšími vybranými členy ČMFS. "Není to ale stanovené tak, že se večeře zúčastní úplně každý. UEFA určuje, koho pozve," řekl agentuře Mediafax tiskový mluvčí ČMFS Jaroslav Kolář. V pátek někteří členové evropské instituce plánují předvánoční soukromou rozlučku, proto v Praze zůstanou i přes víkend.

Hlavní pracovní náplní VV UEFA v českém hlavním městě bude další průzkum příprav na fotbalové EURO 2012, které hostí Polsko společně s Ukrajinou. Zástupci UEFA budou také připravovat podklady pro zasedání 35. kongresu UEFA v Paříži (22. března 2011) a budou zkoumat další zprávy předsedů několika podvýborů Evropské fotbalové unie.

Oproti původním plánům se v Praze nebude hlasovat o dějišti ME fotbalistů do 21 let v roce 2013, o které se uchází také Česká republika. Toto hlasování bylo už dříve odloženo na další zasedání VV, které se koná 27. a 28. ledna 2011 v tradičním sídle UEFA, švýcarském Nyonu.

Tisková konference po zasedání VV UEFA v Praze bude pro zástupce médií následovat bezprostředně po skončení pátečního jednání v hotelu Marriott. Zájemci se musí do pondělka 6. prosince akreditovat na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., do předmětu e-mailové zprávy je nutné uvést 'UEFA Exco Prague'.

zdroj: MEDIAFAX