fc_vysocina_01Vedení FC Vysočina Jihlava přistoupilo k personální změně v obsazení trenérských postů v „A“ týmu. Hlavního kouče Luboše Urbana a asistenta Daniela Šmejkala nahradí současný trenér juniorky Josef Vrzáček a asistent Tomáš Jansa ve spolupráci se sportovním manažerem Josefem Jinochem. Vedení klubu zároveň řeší obsazení uvolněné pozice trenéra juniorky.

„Chtěl bych poděkovat odcházející dvojici za spolupráci a vážím si toho, že jsem mohl poznat i jejich lidské vlastnosti. Představenstvo ve spolupráci se sportovním úsekem o tomto kroku rozhodlo po důkladné analýze a vyhodnocení alternativních variant. Uvědomujeme si vážnost situace a proto je úkol našeho prvního týmu v posledních třech podzimních kolech jasný - získat maximální počet bodů. Tato změna potvrzuje důležitost a odhodlání celého klubu splnit společný cíl,“ uvedl Jiří Pech, předseda představenstva FC Vysočina.

Zanedlouho šestačtyřicetiletý Josef Vrzáček si premiéru v roli hlavního kouče ligového celku odbude v neděli od 10.15 hodin v Hlučíně. V FC Vysočina působí od léta 2002, kdy převzal tým staršího dorostu. Už o rok později začal sbírat první zkušenosti v kabině „áčka“, neboť byl pro ročník 2003/04 jmenován asistentem kouče Romana Pivarníka a plynule pokračoval i v další sezóně po boku Jaroslava Netoličky do června 2005. Od ledna 2006 nastoupil jako trenér k „B“ týmu, s nímž vybojoval postup do MSFL a vedl ho do léta. Tehdy se vrátil k prvnímu týmu a přijal roli asistenta trenéra Milana Bokši. V ní setrval i později vedle lodivodů Luďka Zákostelského a poté i Karola Marka až do léta 2009. Po příchodu dvojice Luboš Urban – Daniel Šmejkal k prvnímu týmu opět zakotvil u třetiligové juniorky.