urban_lubos_trener_fc_vysocinaKouč Luboš Urban vede své svěřence do další těžké druholigové bitvy proti Mostu: „Jak jsem již několikrát řekl, tak neúspěchy venku se dostáváme pod tlak. Teď před utkáním s Mostem bude enormní, nic jiného než vítězství nepřichází do úvahy. Porážku z Třince jsme si důkladně rozebrali a nyní ji musíme napravit.“

Baník Most však bude tvrdým oříškem. „V jeho sestavě se objevuje více než polovina zahraničních hráčů. Ti udávají styl hry, která je odlišnější od českého pojetí. Je hodně kombinační, pohyblivá, kreativní a fotbalová. Mužstvo se snaží o mezihru, hodně jsou k rozehrávce využíváni krajní beci. Mostecký tým je určitě kvalitnější v ofenzívě, než v obraně. Na druhou stranu se mosteckým útočníkům příliš nedaří v koncovce – z deseti vstřelených branek se oni postarali pouze o jeden zásah. O góly se tak starají spíše záložníci,“ řekl k soupeři kouč Luboš Urban, který též upozornil na některé mostecké hráče: „V brance stojí dvoumetrový Paleček, který svůj tým umí podržet. V obraně se daří důraznému Lafrancovi, který nedávno působil ve Slavii Praha. Na levém okraji zálohy větrá obrany soupeřů rychlý a technický Oboya. Nad složením mosteckého útoku je otazník – kouč Aňon zde točí čtveřici Danoski, Rusetski, Badalyan a Franěk.“

Doplňme, že jihlavský tým netrápí výrazná marodka. Gabriel už začal s individuálním tréninkem a gólman Uvarenko podstoupil artroskopický zásah v koleni.


Dort: Musíme prokázat více vůle a zarputilosti!

Jihlavský fotbalový kapitán Filip Dort si láme hlavu nad neúspěchy svého týmu na hřištích soupeřů: „Je jasné, že na domácí půdě nebudeme vyhrávat věčně. Přesto nás remíza s Žižkovem velice mrzela, neboť jsme zejména v první části měli několik šancí na zvýšení vedení. Mnohem větší problém představuje fakt, že se nám nedaří vozit body ze hřišť soupeřů. Pořád se tomu snažíme věnovat a hledat způsob, jak to venku zlomit. Zatím bohužel nedokážeme přenést naše domácí výkony i ven. Opětovně nás sráží individuální chyby, které mohou vyplývat z nedostatečné koncentrovanosti. Poté, většinou už v první půli, inkasujeme úvodní branku. Za nepříznivého stavu jsou domácí na koni, poctivě brání a nám se nedaří skóre otočit. Musíme na hřišti prokázat mnohem více vůle a zarputilosti! Jen fotbalovost nestačí. Jsem přesvědčen, že všech hráčích tyto důležité vlastnosti jsou. Je to o individuální přípravě každého z nás na konkrétní zápas.“

Co říci k nadcházejícímu pátečnímu soupeři? „S Mostem jsme hráli v létě přípravný zápas, ovšem od té doby se tento tým poměrně dost změnil. Nejen poslední kolo naší soutěže ukázalo, že každý duel II. ligy ve velice těžký a nepředvídatelný. Bude proti nám stát technický a vyspělý celek s řadou cizinců v sestavě. Určitě je v našich silách tento duel dovézt do vítězného konce. Věřím, že k tomu napomůže naše úvodní branka a též podpora skvělých fanoušků,“ uvedl Filip Dort.

 

Představujeme domácího soupeře – FK Baník Most

Fotbalisté FC Vysočina opět musí. Musí tento pátek 15. října od 18.00 hodin porazit tým FK Baník Most a vrátit se tak na tolik potřebnou vítěznou vlnu. Fanoušky z okresu Žďár nad Sázavou jistě potěší fakt, že právě oni budou mít na toto utkání vstup ZDARMA! U pokladny stačí předložit občasný průkaz s trvalým bydlištěm ve žďárském okresu.

Baníku Most s jedenácti body náleží až 13. příčka tabulky, ovšem má odehráno o jeden zápas méně. Uruguayskému kouči Jorge Aňonovi přidělaly vrásky hlavně poslední kola. Jeho tým nejdříve doma podlehl Sokolovu, poté byl vzhledem k reprezentačnímu soustředění odložen duel na Spartě B a nepříjemnou tečku učinilo víkendové domácí utkání proti Sezimovu Ústí, které v Mostě zvítězilo brankou z 88. minuty 2:3. Jeho svěřenci náleží k nejhůře střílejícím týmům (jen 10 branek), ovšem v objemu inkasovaných branek jsou v průměru II. ligy (16 gólů). Varováním by měla být výborná mostecká bilance na hřištích soupeřů. Zde dokázali vyhrát ve Znojmě i v Čáslavi.

„Chtěl bych touto cestou požádat naše fanoušky o podporu. Na stadiónu potřebujeme každého z nich! Věřím, že se dočkáme bouřlivé a početné kulisy, před níž napravíme naši reputaci,“ zdůraznil na závěr jihlavský lodivod.