ZZS XIII sledujte zive

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Světový den diabetu připadá dle Světové zdravotnické organizace WHO na 14. listopadu, což je den narození objevitele inzulinu Fredericka Bantinga. V rámci tohoto Světového dne diabetu se uskuteční již desátý ročník Krajského diabetologického dne Kraje Vysočina, a to 23. listopadu od 8:30 hodin v prostorách přednáškového sálu Domu zdraví v Jihlavě. Nad akcí převzal záštitu hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Připravena je řada zajímavých přednášek s tématy jako kožní problémy, představení kompenzačních pomůcek, moderní technologie v léčbě nejen dětského diabetu, somatické souvislosti deprese, jak pomoci ohroženým dětem, jak číst správně obaly potravin, tísňová péče o seniory a osoby se zdravotním postižením nebo infekce přenášené klíšťaty a jejich prevence. V závěru přijde na řadu praktické cvičení pro diabetiky.

REKLAMA

Celá akce se koná v rámci projektu Zdravý Kraj Vysočina. Připraveno bude několik stanovišť, na kterých se bude měřit tlak, BMI apod. Veškerá měření hladiny cukru v krvi a cholesterolu se budou provádět pouze na lačno.

Pořadatelé srdečně zvou diabetiky a všechny zájemce o tuto problematiku.

pozvanka krajsky diabetologicky den

REKLAMA