pas cestovni_ikoOd českých turistů při cestě letadlem do Chorvatska budou úřady od pondělí 22. srpna vyžadovat i platný cestovní pas. V pátek na to upozornila cestovní kancelář Vítkovice Tours, která se na zájezdy do této země specializuje.

"Pokud se v letošní sezoně chystáte na dovolenou na Jadran letecky, nezapomeňte na důležitou skutečnost, že vám nebude stačit jako doklad totožnosti občanský průkaz, ale musíte mít také platný cestovní pas. Vyplývá to z informací ministerstva zahraničních věcí a Inspektorátu cizinecké policie. Toto pravidlo bude striktně dodržováno od pondělí 22. srpna 2011," informuje cestovní kancelář na svém webu.

REKLAMA

Nezletilí občané ČR, kteří jsou zapsaní v cestovním pase rodiče a cestují společně s ním, mohou vstupovat na území Chorvatska bez vlastního cestovního dokladu. Dítě zapsané do pasu rodiče před 1. zářím 2006 může takto cestovat do 15 let věku a dítě zapsané do pasu rodiče od 1. března 2008 může takto cestovat do deseti let věku (v období od 1. září 2006 do 29. února 2008 nebylo možné děti do pasu rodiče zapisovat - pozn. red.).

Ministerstvo vnitra České republiky přesto doporučuje, aby občan ČR mladší 15 let, který cestuje společně s rodičem, byl přesto vybaven svým vlastním cestovním dokladem (pasem).

ZDROJ: MEDIAFAX Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací
Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací
Úspory energie sledujte na EnergyTV