Těžko uvěřitelný přístup ke zdevastované a problémové ubytovně zahraničních dělníků Sandra, zvolila na čtvrtečním zasedání jihoměstského zastupitelstva část zastupitelů z několika politických stran. Zablokovali totiž přijetí 200 miliónové magistrátní dotace, díky níž mohla být budova opravena a využita mj. pro byty lidí pracujících ve prospěch obyvatel -  například učitelů, zdravotníků či policistů, ale i pro seniory či mladé rodiny s dětmi. Informuje o tom klub zastupitelů Jižní Město – náš domov.

 

REKLAMA

Dotace již byla schválena, její přijetí muselo ještě potvrdit formálně zastupitelstvo Prahy 11. Proti jejímu přijetí však hlasovali zástupci Hnutí pro Prahu 11, Pirátů a KDU-ČSL. Budova tak bude nejen sloužit dále jako ubytovna, ale bude i nadále chátrat a její oprava bude stát v budoucnu mnohem více peněz z kapes daňových poplatníků.

Tito zastupitelé podle nás prokázali, že politikaření a své osobní zájmy a averze staví nad zájmy obyvatel Jižního Města. Je to plivanec do tváře lidem, kteří mnohdy berou směšné peníze za práci, kterou, na rozdíl od nich, skutečně vykonávají mnoho dobrého pro ostatní obyvatele.

Mladé rodiny, senioři i další skupiny obyvatel jsou v Praze v současné době postižené kritickým nedostatkem bytů. Zastupitelstvo mělo možnost radnici dát způsob, jak se zbavit problémové ubytovny a ještě vybudovat desítky bytů. Zaslepená arogance zástupců Pirátů, KDU-ČSL a HPP11 však bohužel v tomto případě zvítězila na úkor místních občanů.

K zamyšlení slouží také fakt, že někteří zastupitelé, kteří na jednu stranu volají veřejně po řešení problémové bezpečnostní i pořádkové situaci v okolí ubytovny, zároveň svými hlasy nyní její jasné a definitivní vyřešení odmítli.