Od nového roku bude autobusová linka č. 123 v plném rozsahu opět zařazena mezi linky hrazené z rozpočtu Dopravního podniku, tzn. hl. m. Prahy. Radnici Prahy 5 se tak podařilo dohodnout návrat k situaci, která platila před zářím 2012.

Po řadě jednání, která proběhla mezi radnicí MČ Praha 5, Magistrátem hl. m. Prahy a organizací ROPID je již nyní jisté, že provoz autobusové linky č. 123 bude od roku 2017 opět hrazen hlavním městem. „Znovu převzetí financování provozu Dopravním podnikem, tedy hlavním městem, je pro obyvatele Prahy 5 výborná zpráva. Podařilo se nám vedení města přesvědčit, že linka 123 má být provozována a hrazena v plném rozsahu,“ říká starosta Radek Klíma (TOP 09) a dodává: „Můj veřejný slib, který jsem vloni učinil občanům během zasedání zastupitelstva městské části, je definitivně splněn. Ušetřené peníze použijeme jinde, např. pro zřízení nepřetržité lékařské služby první pomoci.“

REKLAMA

Rada MČ Praha 5 proto 7. 11. 2016 schválila uzavření Dohody o ukončení smlouvy o spolupráci s Hl. m. Prahou, resp. organizací ROPID. „Ukončíme dohodu o finanční podpoře provozu linky č. 123, na níž městská část přispívala zkušebně v předvánočním období 2015 a následně během celého roku 2016. A důvod je jediný – Hlavní město Praha od roku 2017 převezme financování a provoz uhradí v plném rozsahu,“ říká zástupce starosty Martin Slabý (ANO).

Městská část na provoz autobusové linky 123, resp. na provoz mezi stanicí metra Anděl a zastávkou Kavalírka, vyhradila v rozpočtu pro letošní rok 4,5 mil. Kč a se stejnou částkou původně počítala i pro rok 2017. Linka byla v zastávce Kavalírka ukončena v září 2012 - tehdy ROPID v rámci optimalizace vedení tramvají a autobusů zrušil ukončení linky na Andělu s tím, že cestující ze Šmukýřky přestoupí na Kavalírce na tramvaj.

Zdroj: MČ Praha 5