OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

lidice_filmPrvní singl filmu Lidice muzikanta Jana Budaře bude na internetovém portále www.youtube.com a nedočkavcům poodhalí další záběry filmu, které nejsou v traileru, informovala o tom v pondělí agenturu Mediafax PR manažerka Johana Turnerová. Válečný snímek se v českých kinech objeví v premiéře 9. června.


zdroj foto: www.filmlidice.cz

"Adam Dvořák měl krásný nápad udělat album písniček, které jsou inspirované filmem Lidice. Při té příležitosti také oslovil mě, abych napsal písničku," sdělil před časem Jan Budař.

Nejen Budař, ale i další zpěváci české hudební scény přispějí svým hlasem. Mezi ty patří Aneta Langerová, kapela Divokej Bill, Xindl X, James Harries, Dan Bárta, Tara Fuki nebo zpěvačka Jana Lota. Hudební projekt vzniká pod taktovkou muzikanta Michala Hrůzy. Producent Adam Dvořák uvedl, že soundtrack k filmu bude obsahovat asi 12 skladeb a na trhu by se mohl objevit již koncem roku 2010.


Filmaři také chtějí s Lidicemi zamířit na filmový festival ve francouzském Cannes.

Příběh snímku je zaměřen na kruté vyhlazení obce Lidice nacistickou armádou. Jednou z ústředních postav je odsouzený vrah Šíma, kterého hraje Karel Roden. Paradoxně právě fakt, že Šíma stráví několik dní 2. světové války ve vězení, mu zachrání život. Tento snímek je ambiciózním dramatem se zaměřením na kruté osobní příběhy obyčejných lidí, jejichž život byl v této mírumilovné vesnici roku 1942 násilím ukončen.

Ve snímku, jehož režie se ujal Petr Nikolaev, si například zahrají i Zuzana Bydžovská, Veronika Kubařová, Ivan Trojan, Václav Jiřáček nebo Milan Kňažko. Válečné drama Lidice vzniká v česko-polské koprodukci.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA