OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Tradice ochotnického divadla Přibyslav

V Přibyslavi, městě s bohatou historií a kulturním dědictvím, pokračuje dlouholetá tradice ochotnického divadla. Ochotnický divadelní spolek, založený již v roce 1857, je nejen svědkem historie, ale také aktivním účastníkem současného kulturního života města.

Číst dál...

Tajemství černých popelnic

V Přibyslavi byl proveden rozbor obsahu některých černých popelnic, aby se posoudilo zda obyvatelé města správně a dostatečně třídí. Podle zákona o odpadech má každé město stanovený limit množství komunálního odpadu, který může být vyprodukovaný na občana za rok. V roce 2023 byl tento limit nastaven na 180 kg na obyvatele.

Číst dál...

Přibyslav v digitálním kabátě

Město Přibyslav se chystá na velkou digitální proměnu. V rámci modernizace svých služeb pro občany a návštěvníky připravuje spuštění zcela nových webových stránek

Číst dál...

Dobrovolnictví v Havlíčkově Brodě

Dobrovolnictví v České republice je zakotvené v hlubokých tradicích, které sahají daleko do minulosti země. V centru této činnosti stojí mnohé organizace, přičemž jednou z nejvýznamnějších je Charita Česká republika. Tato organizace je nejvýznamnější hráč v oblasti dobrovolnictví a nabízí širokou škálu možností, jak se zapojit a pomáhat těm, kteří to nejvíce potřebují.

Číst dál...

Farnost jako světlo kultury v srdci města

Farnost v Přibyslavi je nejen duchovní centrum pro místní obyvatelstvo, ale v průběhu let se stala i významným centrem kultury a společenského života. Díky své široké nabídce kulturních a společenských akcí se farnost stala místem setkávání, vzájemné podpory a inspirace pro obyvatele Přibyslavi i okolních obcí.

Číst dál...

Přibyslavský loužecký v australském nebi

Pavel Loužecký, člen Aeroklubu Přibyslav, zaznamenal na mistrovství světa v plachtění v Austrálii výjimečný úspěch, obsadil desáté místo v kategorii standart. Jeho úspěch je o to cennější, že se utkal s nejsilnější možnou konkurencí z celého světa.

Číst dál...

REKLAMA