OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

elektromobilZávod elektromobilů WAVE 2011 z Paříže do Prahy má za sebou polovinu cesty. Posádka českého týmu „Czech Super El Team“ jedoucí s reprezentativní elektrickou limuzínou VUT Super El II - přestavěnou Škodou Superb II. generace - končí pravidelně na vrcholných příčkách jednotlivých soutěžních etap. Závod, se kterým chce jeho švýcarský iniciátor a elektromobilní světoběžník Louis Plamer upozornit na existující možnosti ekologické bezemisní dopravy, dorazí tento víkend přes Brno a Jihlavu na pražské Staroměstské náměstí. Zde bude za účasti primátora, ministra životního prostředí a koordinátorů pilotního projektu Praha elektromobilní oficiálně ukončen.

Podle pravidelných informací řidičů českého týmu není závod žádnou spanilou jízdou veteránů. Cestovní tempo od prvního mávnutí startovního praporku v Paříži v neděli 11.9. je naopak velmi vysoké: „Tour je náročná a rychlá, Super El buď jede nebo se nabíjí při přestávkách na svačinu nebo přes noc“ sdělil Ing. Jaromír Marušinec, ředitel české Asociace elektromobilního průmyslu a řidič Super Elu v jedné osobě. „Do Švýcarska stihla odpadnout již dvě vozidla, jedno pro havárii z nepozornosti, druhému selhal elektropohon“ shrnul Jan Vejbor, koordinátor akce pro český tým.

REKLAMA

Vedle každodenního náročného tempa jsou součástí všech 30 zastávek po 8 zemích i přednášky pro veřejnost. Ta má možnost na vlastní oči spatřit elektromobily nabíjet se z často čerstvě vybudované infrastruktury veřejných dobíjecích stanic. „Osvětovou myšlenkou celého závodu je možnost propojení čistě bateriových elektromobilů s energií získanou z obnovitelných zdrojů energie a tím vyrovnávat jejich výkyvy“ oznamuje Tomáš Studeník z firmy TILI, která závod do České republiky přivedla.

Zajímavostí jsou i soutěže v průběhu zastávek, v nichž jsou soutěžící týmy a jejich vozidla hodnocena v různých kategoriích. Český Super El získal vysoké hodnocení za velikost kufru, maximální rychlost na holandském okruhu Zoelder nebo pohodlí v kabině. Vítěz české etapy si odveze luxusní retro elektroskútr.

Absolutní vítěz pak startovné zdarma v příštím ročníku závodu WAVE. Přijďte se na elektromobily podívat do Brna, Jihlavy či Prahy na vlastní oči! Česká etapa závodu čítá celkem tři zastávky: Brno (24. 9. od 11:00-15:00 u Galerie Vaňkovka), Jihlavu (24. 9. od 16:30 do 19:00 před radnicí na Masarykově náměstí) a Prahu (25. 9. od 11:00 do 15:00 na Staroměstském náměstí), kde bude WAVE oficiálně zakončen. Všechny zastávky jsou pod záštitou primátorů měst a budou obsahovat tiskové konference (Brno 12:30; Jihlava 18:00; Praha 12:15).

Český tým tvoří zástupci těchto firem a organizací:  ASEP / VUT Brno – Ing. Jaromír Marušinec PhD MBA  EVC Group – Martin Jahn  GWL – Petr Dvořák, Jan Sedlák  TILI Czech Republic – Tomáš Studeník, Jan Vejbor Sponzoři českého týmu jsou tyto firmy:  ENSTO  Nano-Energies Partner českého týmu:  Praha elektromobilní ASEP (www.asep.cz) – Asociace elektromobilního průmyslu – založena v roce 2010 na brněnském Autosalonu, ASEP sdružuje všechny české průmyslové a konzultační společnosti v oboru elektromobility. Mezi její členy lze zařadit hlavní výrobce a poskytovatele energie , součástek elektropohonů a baterií pro elektromobily. EVC GROUP - WE CREATE ELECTRIC CARS (www.evcgroup.cz) – Hulínská firma specializující se na přestavby běžných vozidel na elektromobily. Nejvíce zkušeností má s přestavbou vozidel značky Škoda (Fabia, Roomster, Superb), Smart a Toyota (Prius I, II). Zkušenost z těchto přestaveb jim umožnila stat se přední firmou svého druhu na českém trhu. Týmový Super El je též jejich výtvorem. 

GWL / i4Wifi (www.ev-power.eu) – Pražská firma a evropský distributor DC power a elektromobilních řešení. Distribuuje vysokovýkonné baterie a akumulátory LiFePO4 a LiFeYPO4 v rozsahu 20Ah až 7000Ah. Nabízí baterie pro elektromotocykly, elektroskútry, elektromobily a elektro čluny a lodě. V jejím portfoliu jsou řešení úložišť pro větrné a sluneční elektrárny, ostrovní a hybridní systémy napojení. Solární nabíječky a DC/AC konvertory. Kompletní Battery Management (BMS) systémy. Všechny typy AC/DC nabíječek od malých po 8 kW. Vysokoúčinné DC elektromotory a regulátory. Všechny typy měřicích a testovacích zařízení. 

TILI Czech Republic - … a better life company (www.tili.cz) – Mezinárodní konzultační společnost specializující se na zlepšování kvality života občanů České republiky. Vedle vývoje vlastních nástrojů pro růst kvality života ve městech patří k jejím aktivitám také analytická, konzultační a realizační činnost pro instituce veřejné zprávy a soukromý sektor v oblastech ekologické dopravy a efektivnějšího využití energetických zdrojů.

Ensto (www.ensto.com)- mezinárodní společnost působící v 19 zemích, založená v roce 1958 ve Finsku. Je etablovaným partnerem v energetice a průmyslu především v oblasti řešení vzdušných a kabelových NN a VN vedení elektrické energie. V rámci rozšiřování portfolia výrobků pro chytré sítě nabízí také inteligentní elektroměry s dálkovým sběrem dat a od roku 2010 AC nabíjecí stanice pro elektromobily, které by se během několika let měly stát běžnou součástí dopravy ve městech.

Nano-Energies (www.nano-enegies.cz) - Dodáváme elektřinu získanou výhradně z obnovitelných zdrojů domácnostem a firmám na území celé České republiky, k našim službám poskytujeme kvalitní zákaznický servis a jednoduchý systém výhod. Vykupujeme přebytky od malých výrobců a dodáváme je zákazníkům, kteří dbají na životní prostředí a nechtějí za svou zodpovědnost zbytečně připlácet.

Praha elektromobilní (www.praha-elektromobilni.cz) – Projekt koncepčního a komplexního rozvoje elektromobility v Praze pod správou Odboru životního prostředí Magistrátu hlavního města Prahy. Cílem pilotního provozu v roce 2011 je testovat jednostopá a dvoustopá elektrovozidla městskými částmi a institucemi s účastí města a dále pak rozšířit veřejné povědomí o této bezemisní ekologické dopravě.

Czech Super_El_Team


 


Úspory energie sledujte na EnergyTV

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací


REKLAMA