REKLAMA

Himálajský den v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur zaujme všechny vaše smysly

Národní muzeum zve velké i malé návštěvníky na nádvoří Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur, kde se v sobotu 23. 6. 2018 bude konat další festival z cyklu Barevné nádvoří, který vás zavede do vybraných zemí z okolí Himálaje. Návštěvníci se mohou těšit na taneční představení bollywoodského, tradičního indického a tibetského tance, ukázky jantrajógy a zpěvu manter, malování hennou, přednášky, workshopy, výtvarné dílny pro děti i ochutnávky tibetských a indických gastronomických specialit a tradičního čaje.

Číst dál...

Mozartův klavír se dočasně přestěhoval do Londýna

České muzeum hudby zapůjčilo do Victoria and Albert Museum jeden z TOP předmětů Národního muzea – Mozartův kladívkový klavír z 18. století. Minulý týden byl ve speciální transportní schráně vytvořené přímo na míru a za přísných bezpečnostních podmínek převezen do Londýna. Cenný klavír, který je běžně k vidění ve stálé expozici Národního muzea „Člověk – nástroj – hudba“, si budou moci prohlédnout návštěvníci londýnského muzea na nové výstavě „Opera: Passion, Power and Politics“ od 30. září 2017 do 25. února 2018.

Číst dál...

Hravý divadelní svět čeká na své objevitele

Velcí a malí milovníci divadla míří do Roztok u Prahy. Výstava Zámecké imaginárium, která se v neděli 17. září v 15 hodin otevírá ve výstavních prostorách Středočeského muzea, láká všechny, kteří touží objevovat hravý divadelní svět bratří Formanů. Mohou do něj dokonce připlout lodí Tajemství.

Číst dál...

Branické divadlo otevřela premiéra divadelní komedie Dva nahatý chlapi

Ve čtvrtek 3. listopadu 2016 se po pěti letech otevřelo veřejnosti Branické divadlo. Svou činnost zahájilo českou premiérou komedie „Dva nahatý chlapi“ od francouzského autora Sébastiena Thiéryho. Všechna místa v hledišti byla obsazena, dorazili například čestní občané zpěvák Václav Neckář a ilustrátor a spisovatel Jaroslav Němeček, bývalá starostka Miroslava Studenovská, členové Rady nebo Zastupitelstva městské části Praha 4, ale i místní obyvatelé.

Číst dál...

Divadlo Na Fidlovačce zahájilo sezónu dvěma komediemi

Pražské Divadlo Na Fidlovačce přivítalo své diváky v nové sezoně premiérami her z pera amerického dramatika Joea DiPietra Famílie a Umění vraždy. Famílie, kterou divadlo poprvé hrálo 15. září, patří do repertoáru Divadla Na Fidlovačce, Umění vraždy s premiérou 22. září obohatilo program Komorní Fidlovačky.

Číst dál...

Alexandrovci se opět chystají i do Česka

Milovníci jedinečných okamžiků se mohou těšit na rok 2017. V květnu tohoto roku totiž do České republiky znovu zamíří světově uznávané hudební těleso Alexandrovců. Vstupenky jsou již nyní v prodeji.

Číst dál...

REKLAMA