REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

fc_graffin_vlasim_ikonaJihlavský zápas podzimu bude mít trochu nečekané obsazení. Dojde k němu tento pátek 29. října od 18:00 hodin, kdy FC Vysočina hostí překvapení sezóny a řadu kol lídra tabulky - FC Graffin Vlašim. Naváží naši fotbalisté na cennou výhru z Hlučína? Zakončí domácí podzim důležitým tříbodovým ziskem? Jak dopadne premiéra kouče Josefa Vrzáčka před svým publikem?

Graffin Vlašim prožívá senzační podzim. Až do 11. kola držel neporazitelnost a během těchto zápasů si připsal skvělých 27 bodů. Vrchol mužstva nastal právě v 11. kole, kdy „blaničtí rytíři“ doma přehráli Duklu Praha. Tento duel však zároveň přinesl dva důležité momenty – tým po něm opustil úspěšný kouč Roman Nádvorník a zamířil za prvoligovou výzvou do Příbrami a zároveň se v tomto zápase smolně zranili oba vlašimští gólmani – Toma a Drápela. Místo nich dostal šanci mladík Jícha, který si rozhodně nevede špatně, ale na bodový zisk stále čeká. Vlašim totiž pod vedením nového kouče Milana Matějky prohrála v obou následujících utkáních – na Spartě B a naposledy doma se Sokolovem. Navíc v nich nevstřelila ani gól.

Páteční duel bude měřením nejlepší (vlašimské) obrany ve II. lize, která inkasovala pouze 7 gólů, proti druhému nejlepšímu (jihlavskému) útoku, jenž se pyšní 25 zásahy. Rozdíl ve skóre však jasně mluví ve prospěch Graffinu, neboť činí 14 branek proti sedmi plusovým gólům FC Vysočina. Právě urostlá a těžko prostupná obrana Vlašimi je velkou předností našeho nadcházejícího soupeře. Kvalita ostatních řad však nijak nezaostává. Ze středu zálohy operuje velmi kreativní Jungr a na krajích kmitají rychlí a pohybliví Průcha a Kotyza. Útok nabízí velice kvalitní výběr – jména Bukač, Strnad či Bálek mluví za vše.

„Současný vlašimský bodový zisk a umístění v tabulce není vůbec náhodný. Tým je vhodně poskládán, výborně kombinuje a disponuje obrovskou útočnou silou. Mužstvo nijak neoslabila ani absence obou gólmanů. Skutečně náleží k nejlepším ve II. lize,“ řekl k nadcházejícímu soupeři kouč Josef Vrzáček, který se vyjádřil i ke svému celku: „Jsem rád, že jsme nyní kompletní. I proto rozhodně nelze vyloučit, že provedeme změny v základní sestavě. Tu složíme i s ohledem na přednosti či případná slabá místa soupeře. Doufáme, že si toto utkání nenechají ujít naši fanoušci. Rádi bychom je potěšili kvalitním bojovným výkonem a plným bodovým ziskem.“
REKLAMA