OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM

spartak_sezimovo_ustiFotbalisté Sezimova Ústí jsou absolutním nováčkem II. ligy a dle předsezónních předpokladů měli ve své premiérové sezóně bojovat ve spodní polovině tabulky o záchranu. Realita je však úplně jiná!

Svěřenci kouče Luboše Zákostelského, který od června do září 2007 vedl FC Vysočina, se aktuálně nacházejí na 6. příčce tabulky, dosud získali jen o 2 body méně než Jihlava, v posledním kole na svém hřišti zdolali exligový Zlín a pachuť ligové porážky zažili naposledy v 10. kole na počátku října 2010.

Tým FC Vysočina se v pátek 25. března od 18:00 hodin skutečně musí mít na pozoru. Sezimovo Ústí jihlavské fotbalisty vyučilo na podzim na svém stadiónu z efektivity a bojovnosti a i nyní hodlá na hřišti favorita usilovat o výhru. Disponuje velmi dobrou formou, zkušeným a kvalitním kádrem a řadou fotbalových osobností ve svém středu. Vynikající podzim odehrál sedmigólový útočník Mach a na jaře to zase výborně střílí Srbovi Vukadinovičovi. Jihlavskému publiku je nejlépe znám další hrot Pavel Simr, který u „ševců“ hostuje. V nadcházejícím zápase by však po dohodě obou klubů neměl nastoupit. Prvoligovou zkušenost v kádru celku z Táborska prezentují gólman Doležal, obránci Knakal, Nesvadba a Rožboud a záložníci Javorek a Jasanský.

Základní informace o soupeři
vedení klubu: předseda: Jiří Smrž, Výkonný ředitel: Ing. Tomáš Samec, sportovní ředitel: Martin Svoboda, šéf Sportovního centra mládeže: Jaroslav Kozačka.
adresa: Soukeník, P.O. BOX 44, 391 02  Sezimovo Ústí II.
tel.: 381 261 814
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

• 2000 – postup do divize
  • 2006 – vznik FK Spartak MAS Sezimovo Ústí a.s.
  • 2007 - dohoda s Tatranem Prachatice o výměně soutěží – Sezimovo Ústí poprvé v historii klubu hraje třetí nejvyšší soutěž ČFL
  • 2008 – 2. místo v ČFL
  • - postup do osmifinále v Poháru ČMFS (přes Příbram a Slavii Praha)
  • 2009 – dorost postoupil do České ligy dorostu
  • 2010 – postup do II. ligy
  • - muži B – postup do divize

Vzájemná bilance
Vzájemná bilance (II. liga): 1 utkání 0 – 0 – 1   2 : 0

Ze vzájemných zápasů:
pod. 10: FK Spartak MAS Sezimovo Ústí - FC Vysočina Jihlava  2:0 (0:0)

V 6. minutě se ve velké šanci ocitl Barteska, ale jeho střela skončila metr nad bránou. Tentýž zkušený hráč v 36. minutě po individuálním průniku našel Maška, který vystřelil asi 3 metry vedle brány. Vysočina v první části promarnila dva velmi nadějné přímé kopy, které Dort a později Krutý poslali nad. Podobně dopadl i velmi nadějný brejk, který táhl Dolejš a našel Krutého. Ten ve velké šanci střelu prováhal a domácí míč zablokovali na roh. Jihlavské zlepšení nepřinesla ani poločasová přestávka. Domácí toužili po bodech a těch se nakonec zaslouženě dočkali. V 59. minutě stoper Nesvadba nacentroval do vápna, kde propadl míč až na Kočího, který Sezimovo Ústí poslal do vedení - 1:0. O 10 minut později bylo na stadiónku ještě veseleji. Vysočina neuhlídala standardku, míč opět propadl ve vápně a zde se nejrychleji zorientoval Mach - 2:0. Vysočina se poté pokoušela o tlak, ovšem ten byl proti hluboko zatažené obraně velmi platonický. Naopak se mohli radovat domácí, když Jasanský v 88. minutě vystřelil z hranice pokutového území a gólman Uvarenko zabránil třetímu gólu.

Góly: 59. Kočí, 69. Mach. ŽK: Mašek – Dolejš

SEZ: Doležal - Mašek, Macháček, Nesvadba, Čupr - Kočí, Jasanský, Javorek, Barteska (84. Předota) - Horka (79. Martínek), Mach. VYS: Uvarenko - Gabriel, Šimáček, Tlustý, Gavrić – Dort (75. R.Demeter), Karlík, Görner (62. Bača) – Dolejš, Šimonek, Krutý (62. Tecl).

Pravděpodobná sestava: Doležal - Ciferský  Knakal  Rožboud  Mašek - Kostečka  Javorek  Kočí  Jasanský - Vukadinovič  Mach.

Trenér: Luboš Zákostelský

Střelci: 7 – Mach, 4 – Vukadinovič, Kostečka, 3 - Kočí, 2 – Simr, Nesvadba, Javorek, Jasanský, 1 – Horka.

ZMĚNY V KÁDRU
Příchody: Knakal (hostování FK Baník Sokolov), Fryšták (hostování 1. FC Slovácko), Dobal (hostování SK Dynamo České Budějovice).
Odchody: Šimon (konec hostování FC Hradec Králové), Macháček (konec hostování FK Dukla Praha), Čupr (konec hostování FK Baník Sokolov), Vaněček (konec hostování FC Viktoria Plzeň), Předota, Lalik a Barteska (konec smlouvy).