REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

gymnastika_cena_brna_7_Oddíl sportovní gymnastiky Pelhřimov se pravidelně připravuje a účastní závodů. V sobotu 16. října 2010 se přijel rvát o úspěchy hned na dvě horké půdy, a to nejen do Moravské metropole Brno ve starší kategorii, ale i do jihočeského Sezimova Ústí v kategorii mladší.

gymnastika_cena_brna_
Název „Malá cena Brna“ je více než výstižný, jelikož tento 9. ročník nebyl podpořen ani tak kvantitou závodnic jako spíše kvalitou. Moravská Slávie upoutala diváky tohoto sportovního odvětví množstvím moravských klubů, děvčata z Rosic, Šumperka, Prostějova a Brna zde předváděla krásná gymnastická čísla.

gymnastika_cena_brna_1_
Pelhřimovská závodnice Zlatka Vratišovská se těší z dobré formy a přenesla jí i do závodu v Brně, když ve dvojboji složeném z kladiny a prostných obsadila 5. místo. Ovšem i další svěřenkyně se prezentovali velice slušně, když se na celkově 8. místě „ubytovala“ Anička Malinková a hned o pozici za ní (tedy 9. místo) obsadila Karolínka Šafratová.

gymnastika_cena_brna_2_
Kategorii žákyně B reprezentovaly dvě naše nejstarší závodnice Lucie Jiříková a Eliška Hašková. Lucie Jiříková předvedla poměrně kvalitní výkon, který sice ke zlatu nevedl, ale i při tak veliké konkurenci byla bronzová medaile za 3 .místo dostatečnou odměnou. Bojovný výkon a snaha Elišky Haškové bohužel stačila jen na 21. místo, nicméně jak se říká: „Není důležité vyhrát nýbrž se zúčastnit.“ 
 
gymnastika_cena_brna_3_
Zatímco starší část oddílu SG Pelhřimov závodila v Brně v té samé době zápolily mladší přípravky na závodech pořádaných Spartakem Sezimovo Ústí. Závodu se zúčastnil i jeden náš chlapec, bohužel pouze jeden, protože zbytek chlapců onemocnělo a tak se osamocený Tadeáš Valenta musel závodem probojovat sám a nevedl si věru zle, ba naopak, 3. místo v Tadeášově podání bylo velikým překvapením a obrovsky potěšilo nejen jeho smoatného, ale i trenérky klubu.
         
gymnastika_cena_brna_4_
V nejstarší přípravce se umístila na 5. místě Anička Dohnalová. Následně pak na scénu přišli ročníky 2004, když 11.místo obsadila Rousková Alžběta. Na 16. místě se umístila Šálková Vendulka.

gymnastika_cena_brna_5_
Úplně nejmenší gymnastky Karolínka Tůmová a Klárka Říšská cvičily taktéž velmi pěkně a zejména krásná sestava na kladině vynesla Karolínce Tůmové 14. místo. Klárka Říšská se umístila na 18. pozici.

gymnastika_cena_brna_6_
Závěrem se konal závod „Šplhavec“.

Přinášíme vám výsledky jednotlivých kategorií:
  • Kategorie 2005  1. místo Kája Tůmová,
  • Kategorie 2004   5.místo Vendula Šálková, 10.místo Rousková Alžběta, 15.místo Říšská Klára
  • Kategorie 2003  3.místo Dohnalová Anna  

  

REKLAMA