REKLAMA

Odkaz učitele, vědce, vynálezce a světoběžníka představí výstava Půlstoletí s Cimrmanem. Veřejnost si ji bude moci prohlédnout v prostorách českobudějovické Vodárenské věže a poprvé také v nově zrekonstruovaném vodojemu, který je součástí areálu Stará vodárna v Mánesově ulici.

„Otevřeno bude každý den kromě pondělka. Návštěvníci si vstupenky mohou koupit na místě nebo prostřednictvím CBsystemu. Začínáme 29. června,“ říká Jitka Kramářová ze společnosti Čevak. Až do neděle 27. srpna se s Cimrmanem lze blíže seznámit ve všední dny od 13 do 18, o víkendech od 11 do 17 hodin.

REKLAMA

Interiér této významné technické památky se na dva měsíce stane místem pro poznání rozsáhlého díla českého génia i padesátileté historie působení Divadla Járy Cimrmana. K vidění budou dobové fotografie, plakáty a také předměty, které Cimrman za života používal či vlastnoručně vytvořil.

Jára Cimrman by byl jistě také potěšen multifunkčností původního zemního vodojemu ze 30. let 20. století. Ten původně sloužil jako zásobárna pitné vody. Později si jej odboráři přestavěli na saunu, aby mu vloni byla konečně znovu vrácena podoba vodárenské stavby. Nyní se pro přiblížení Cimrmanova odkazu pedagogického proměnil ve starou školní třídu.

Cimrman se ve svých mnoha podobách představí i ve všech patrech interiéru věže, proto se po dobu trvání výstavy uvnitř nebudou konat tradiční komentované prohlídky.

REKLAMA