Město Strakonice povolí na vymezeném místě řízené graffiti

Na základě žádosti fyzické osoby město Strakonice souhlasí s využitím plochy zdi u čajovny Pod stolem na Velkém náměstí. Připravovaný projekt je zaměřen na výtvarné ztvárnění graffiti a moderního street artu a bude realizován ve spolupráci s žadatelem a pedagogem ZUŠ Strakonice.

Číst dál...

Město Strakonice pokračuje ve svém rozvoji v duchu moderních trendů, na nově zrekonstruovaném parkovišti na Beranově dvoře začne fungovat nabíjecí stanice na elektromobily

Plocha Beranova dvora byla v loňském roce revitalizována a na rozloze 5000 m2 vzniklo 161 parkovacích míst včetně 7 míst pro hendikepované řidiče. Zcela novou součástí parkovací plochy je nabíjecí stanice pro elektromobily. Tu ve spolupráci s městem realizovala společnost Olife Energy, Praha, která nabízí úplné portfolio nabíjecích stanic pro všechny typy dobíjení od pomalých přes středně rychlé až po rychlé a super rychlé střídavé nabíjecí stanice. V instalované stanici jsou menší elektromobily nabity za zhruba 2 – 3 hodiny, velká auta typu Tesla za 8 hodin. 

Číst dál...

Záchranné složky nacvičovali postup při hromadné dopravní nehodě

Jak se vypořádat s nehodou s velkým počtem zraněných osob dnes cvičili hasiči, záchranáři a policisté u taktického cvičení složek „Autobus 2018“. Cvičení složek integrovaného záchranného systému proběhlo včera v dopoledních hodinách na záložním letišti u obce Kadov. Cvičení prověřilo činnost a spolupráci i jednotlivých operačních středisek všech zasahujících složek.

Číst dál...

ROZHOVOR: Nedostatečná ústní hygiena může zvýšit riziko infarktu nebo mít vliv na průběh těhotenství

Každý rok 20. března se slaví Světový den ústního zdraví. Za cíl si klade zvýšit povědomí o významu ústní hygieny, a podpořit tak zdraví ústní dutiny. Letos je tento mezinárodní svátek zaměřen na „Úsměv na celý život“ – zdravý úsměv, který vyjadřuje pozitivní přístup k životu, který je známkou zdraví a štěstí, a který by proto měl doprovázet děti, dospělé i seniory na každém kroku.

Číst dál...

REKLAMA