REKLAMA

Benefice Slováckého léta nese název podle sportovně-hudebního festivalu Slovácké léto, který už 12 let vždy na začátku prázdnin rozhýbe a roztančí Uherské Hradiště. Za 11 let působení na Uherskohradišťsku poslala Benefice na dobročinné účely téměř milion korun.

 

REKLAMA

benefice slovacke leto seky Foto zdroj: Slovácké léto

Foto zdroj: Slovácké léto

Výtěžky z Benefice Slováckého léta putují mnoha směry - podporuje dětské domovy, školky, domovy pro osoby se zdravotním postižením, nemocnice či konkrétní rodiny.

Prostředky získává Benefice několika způsoby – sběrem a prodejem plyšových hraček, partnerstvím s místními firmami nebo prostřednictvím spolku Mysli Jinak. Ten pořádá přednášky inspirativních osobností a výtěžek po odečtení nákladů věnuje právě Benefici Slováckého léta. 

„V posledních měsících se nám podařilo posunout Benefici Slováckého léta o velký kus dopředu. V zimě jsme spustili benefiční výzvu Úsměv pro tebe, se kterou jsme mimo jiné absolvovali úspěšnou misi v Třinci. Na tyto úspěšné benefiční aktivity před nedávnem navázali Vandráci se svými besedami, díky čemuž jsme se za celé jedenáctileté působení Benefice přiblížili jednomu milionu korun, které jsme věnovali na dobročinné účely,“ neskrývá radost Marek Pochylý, zakladatel Slováckého léta, Benefice Slováckého léta i spolku Mysli Jinak.

A snaha o rozšiřování Benefice Slováckého léta a podporu její aktivity bude pokračovat i nadále. „Na letošní Slovácké léto jsme připravili nový systém benefičního vstupného. Vybrané večery mají svého partnera, který zdvojnásobí výtěžek od návštěvníků. A pokaždé vybíráme finanční prostředky na konkrétní příběh, všechny jsme zveřejnili na webu,“ vysvětluje Marek Pochylý.

Benefice Slováckého léta v uplynulém roce podpořila:

Nové dresy pro volejbalistky Slovácké Slávie – 10 000

Uherskohradišťská nemocnice - 50 000

Krajská nemocnice Tomáše Bati - 50 000

Fotoaparát pro Zdravotně sociální středisko - 5 000

Ping-pongový stůl a sportovní vybavení pro dětský domov ve Vizovicích – 7 000

Lesní školka Claviacula – 10 000

„Darovaná radost“ – podpora 2 rodin z Uherského Hradiště - 20 000

Terezka Milatová z Třince - 85 300

Běh pro Paměť národa Uherské Hradiště – 61 212

Domov pro osoby se zdravotním postižením Medlovice – 15 000

Diakonie ČCE – středisko CESTA Uherské Hradiště – 15 000

Celkem: 328 514 Kč

REKLAMA