OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Kriminalisté oddělení hospodářské kriminality v současné době vyšetřují dva případy krácení daně, které mají na svědomí dva cizí státní příslušníci. Trestné činnosti se dopustili v souvislosti s přepravou cigaret, které nebyly označené tabákovou nálepkou pro daňové účely České republiky.

Oba převáželi cigarety ve vozidle, jeden z nich měl v autě navíc ještě alkohol. Na dálnici je dopadli pracovníci Celního úřadu pro Kraj Vysočina, jednoho z cizinců odhalili minulý týden, druhého tento týden v pondělí. Jedná se o muže ve věku sedmapadesát a čtyřiačtyřicet let, z odlišných států Evropy. V obou případech jihlavští kriminalisté zahájili trestní stíhání.

REKLAMA

První převoz se odehrál ve čtvrtek 30. listopadu. V odpoledních hodinách zastavili příslušníci celního úřadu na dálnici oktávii, ve které řidič přepravoval cigarety neoznačené tabákovou nálepkou pro daňové účely České republiky. Spotřební daň tak muž zkrátil o více než půl milionu korun. Sedmapadesátiletý cizinec důvodně podezřelý ze spáchání trestného činu byl zadržen a převezen na oddělení policie v Jihlavě, kde byl umístěn do policejní cely.

Na základě shromážděných důkazů zahájili jihlavští kriminalisté trestní stíhání zadrženého muže. „Cizinec byl obviněn ze zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby spáchaného ve značném rozsahu,“ řekl vedoucí oddělení hospodářské kriminality Miloš Dáňa s tím, že obviněnému hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

Druhý případ se stal tento týden, v pondělí 4. prosince v dopoledních hodinách. Pracovníci celního úřadu odhalili vozidlo Mercedes Sprinter, ve kterém bylo převáženo přes 2 500 krabiček cigaret a také alkohol. Tabákové výrobky nebyly značeny příslušnou nálepkou a alkohol nebyl značen kontrolní páskou pro daňové účely České republiky. Řidičem automobilu byl čtyřiačtyřicetiletý cizinec, po dálnici jel ve směru na Prahu. Muž byl zadržen a skončil v policejní cele v Jihlavě. Kriminalisté oddělení hospodářské kriminality jihlavského územního odboru na základě shromážděných důkazů zahájili jeho trestní stíhání.

Cizinec byl obviněn ze spáchání přečinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby. „V tomto případě může být obviněný potrestán odnětím svobody až na tři roky,“ dodal Miloš Dáňa.

Oba případy zkrácení daně kriminalisté dále vyšetřují.

REKLAMA