OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM

Na tři stovky startujících přivítal osmý ročník vytrvalostního závodu horských kol Jihlavská 24 MTB, který se v krajském městě Vysočiny jel o uplynulém víkendu. Vítězem se stal již popáté Tomáš Kozák. Tento jezdec nemá v Česku konkurenta.

start

„Tomáš vyhrál způsobem start–cíl a svůj triumf si zkušeně hlídal před svými stíhači, druhým Ondřejem Krejčíkem a třetím Martinem Hovancem,“ popsal ředitel závodu Jiří Holoubek, který byl s letošním ročníkem spokojen. „Letos závod proběhl naprosto v klidu a bez výrazných komplikací,“ doplnil.

tomas kozak na trati

Vítězný Kozák absolvoval okruh 49x, celkově za 24 hodin ujel 431 kilometrů. „Mám trať v Jihlavě rád a rád se sem vracím,“ prohlásil v cíli. Vyhrávat v Jihlavě se podle něho neomrzí. „Na trati je vždy skvělá nálada a diváci i pořadatelé povzbuzují neúnavně celých 24 hodin,“ usmíval se spokojený Kozák. Druhý Krejčík projel okruh 48x a ujel 422 kilometrů, třetí Hovanec 47x a ujel 413 kilometrů.

tomas kozak vitez v cili

Řada bikerů však, navzdory příznivému počasí, závod nedokončila. „Asi deset lidí skončilo závod předčasně po pádu,“ podivoval se ředitel závodu. Jak dále řekl, i podle popisu závodníků dospěli k vysvětlení, že trať byla suchá, rychlá a řada lidí přecenila svoje možnosti. Ne, že by se s někým srazili, ale spíš někde nedobrzdili před stromem nebo před zatáčkou na trati. Několik pádů jsme zaznamenali na obávaných schodech z hradebního parkánu. V případě jednoho závodníka dokonce v úplně posledním kole,“ dodal Holoubek.

prudke stoupani k hradecku na heulose

Fenomenální výkon předvedl nejstarší závodník, letos sedmdesátiletý Zdeněk Kříž, který ujel 23 okruhů, tedy 202 kilometrů.

Dobré reference byly i na páteční rockový festival, který Jihlavskou 24 MTB už tradičně předchází.

„Teď ještě uklidit sklad, vyúčtovat a můžeme se naplno vrhnout do příprav další akce, Jihlavského půlmaratonu. Na ten zveme běžce 10. září,“ uzavřel Holoubek.