OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Na čtyři měsíce se kvůli opravám uzavře v jihlavské nemocnici průchozí tepna mezi rentgeny a zbylými pavilony nemocnice. Přízemí se začne opravovat, a kdo se bude chtít dostat z Domu zdraví do nemocnice a naopak, bude muset po vyznačené trase. Změny nastanou v pondělí 11. června a potrvají až do podzimu.

Komplikace jsou způsobené poslední fází oprav interního pavilonu. Ty se přesunuly do přízemí a suterénu, a je proto potřeba zcela uzavřít průchod, který se bude rekonstruovat. Náhradní trasa bude značená a povede přes první patro. „S komplikacemi počítáme, proto jsme se snažili dobře připravit a označit trasu, kudy lidé budou muset projít,“ dodává ředitel jihlavské nemocnice Lukáš Velev. Omezení se týká všech, kteří půjdou z Domu zdraví nebo rentgenu do dalších částí nemocnice a naopak.

REKLAMA

Trasa je značená přehlednými navigačními cedulemi. Na místě bude také připraven zaměstnanec, který pomůže, pokud by někdo nemohl najít cestu. Nyní je v interním pavilonu opravených pět vrchních podlaží. V nových podmínkách jsou zdravotníci i pacienti kardiologického, neurologického, onkologického, kožního, chirurgického a interního oddělení. Do nově opraveného prvního podlaží se stěhuje kardiologie. Namísto ní zase do posledního patra veškeré zázemí suterénu, kam se přesunou dělníci.

Interní pavilon pochází z přelomu 70. a 80. let 20. století a od doby svého vzniku neprošel zásadnější rekonstrukcí. Opravy začaly ve vrchních podlažích a pokračují směrem dolů. Celkově rekonstrukce vyjde na 372 271 571 korun včetně DPH a zaplacena bude z rozpočtu Kraje Vysočina. Opravy skončí v polovině října letošního roku.

REKLAMA