REKLAMA

V souvislosti s konáním Mistrovství Evropy v silniční cyklistice v kategorii do 23 let, Magistrát města Zlína opětovně upozorňuje na krátkodobá víkendová dopravní omezení a uzavírky. Po dobu konání závodu se částečně mění také trasy MHD. „Jedná se o výjimečnou sportovní událost evropského významu. Zdvořile prosíme všechny občany, kterým může tato akce krátkodobě změnit plány, o trpělivost a toleranci,“ vzkazuje i za pořadatele Zdeněk Dvořák, mluvčí zlínského magistrátu.

 

REKLAMA

Částečné omezení a uzavírky se týkají především Jaroslavic, Kudlova, ulice Štefánikova a Lesní čtvrti

Závod se uskuteční v sobotu v době od 11 do 13 hodin a od 14 do 17:30. Úsek bude uzavřen v době od 10 hodin do 17:45. V neděli se závod uskuteční od 9 do 12:30 a od 13 do 17. Úsek bude uzavřen v době od 8 hodin do 17:15.

V době mezi závody, umožní pořadatelé průjezd vozidel. Integrovaný záchranný systém má přednost vždy!

O průběhu závodu a uzavírkách informoval obyvatele Jaroslavic a Kudlova organizátor závodu.

Štefánikova ulice bude uzavřena po celou dobu konání závodu. Bude zde zázemí pro závodníky a organizátory i podium, kde se vyhlásí vítězové. Zastávka Školní bude po tuto dobu umístěna náhradně v ulici Zarámí.

Platí časy i informace jako pro Kudlov a Jaroslavice. V době mezi závody však bude umožněn, na pokyny pořadatele, výjezd vozidel průjezdem v místě křížení ulice Štefánikova s ulicemi Díly IV a VI.

Městská policie Zlín v této souvislosti doporučuje obyvatelům Zlína, aby se s předstihem seznámili s plánovaným dopravním omezením a dbali pokynů pořadatelů, strážníků i policistů. Po dobu víkendových závodů bude k dispozici i speciální telefonní linka číslo 778 400 300, na kterou se můžou občané obrátit v případě svých potřeb. V případě, kdy lidé musejí odjet přímo v čase konání závodu a nemohou či nechtějí odjezd o pár hodin uspíšit či pozdržet, může být řešením, odstavit si v pátek večer či v sobotu ráno auto do míst, kterých se omezení netýká.

 

REKLAMA