benzin_cenyV hlavním městě Praze v minulém týdnu vzrostly ceny benzinu i nafty. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS. Nejprodávanější benzin Natural 95 v Praze zdražil o 23 haléřů, prodává se tak v průměru za 35,42 koruny za litr. V celé ČR jeho cena v uplynulém týdnu vzrostla v průměru o 10 haléřů na 34,95 Kč.

Cena nafty v hlavním městě také vzrostla, řidiči ji nakoupí v průměru za 34,47 koruny za litr (o 23 haléřů více než před týdnem). Republikový průměr stoupl o 12 haléřů na 34,16 Kč.

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

zdroj: MEDIAFAX