benzin_cenyV hlavním městě Praze v minulém týdnu zdražila cena benzinu, naopak nafta mírně zlevnila. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS.

Nejprodávanější benzin Natural 95 v Praze zdražil o 28 haléřů, prodává se tak v průměru za 35,63 koruny za litr. V celé ČR jeho cena v uplynulém týdnu vzrostla v průměru o 15 haléřů a dostala se na historické maximum 35,23 koruny za litr.

Cena nafty v hlavním městě naopak mírně klesla, řidiči ji nakoupí v průměru za 34,72 koruny za litr (o tři haléře méně než před týdnem). Republikový průměr se snížil o pět haléřů na 34,45 koruny za litr.

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

zdroj: MEDIAFAX