benzinV hlavním městě Praze v minulém týdnu klesly ceny benzinu i nafty. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS. Nejprodávanější benzin Natural 95 v Praze zlevnil o 11 haléřů, prodává se tak v průměru za 35,19 koruny za litr. V celé ČR jeho cena v uplynulém týdnu klesla o 19 haléřů na 34,85 koruny za litr.

Cena nafty v hlavním městě také mírně klesla, řidiči ji nakoupí v průměru za 34,24 koruny za litr (o deset haléřů méně než před týdnem). Republikový průměr se snížil o 13 haléřů na 34,04 koruny za litr.

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

zdroj: MEDIAFAX