benzinV hlavním městě Praze v minulém týdnu mírně zlevnil benzin i nafta. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS. Nejprodávanější benzin Natural 95 v Praze mírně zlevnil o jeden haléř, prodává se tak v průměru za 34,39 koruny za litr. V celé ČR jeho cena v uplynulém týdnu v průměru mírně klesla o jeden haléř na 34,05 koruny za litr.

Cena nafty v hlavním městě zlevnila stejně, řidiči ji nakoupí v průměru za 34,11 koruny za litr (o jeden haléř méně než před týdnem). Republikový průměr se mírně zvýšil o jeden haléř na 33,81 koruny za litr.

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

zdroj: MEDIAFAX