letadlo_letyVíkendové charterové lety z Prahy do Egypta jsou už nyní zcela vyprodané, u některých spojů se dokonce musela navyšovat kapacita. Agentuře Mediafax to řekl mluvčí a viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Tomio Okamura.

"Úvodní lety v sobotu jsou vyprodány. Nakumulovali se tam totiž lidé, kteří měli zájezdy zrušené. Když cestovní kanceláře oznámily, že se 19. února opět do Egypta začne létat, tak se spousta klientů, kteří v minulých dvou týdnech odletět nemohli, rozhodla pro toto datum," řekl Mediafaxu Okamura.

Podle něj na co nejrychlejší odlet do Egypta nyní čeká na dva tisíce turistů, kteří měli koupený zájezd na termín, kdy cestovní kanceláře odjezdy přerušily. "K nim je nutné připočíst zhruba 1200 lidí, kteří do Egypta v tomto ročním období odlétají každý týden. I proto jsou pobyty v egyptských letoviscích prakticky obsazeny," dodal Okamura.

Klienti cestovních kanceláří spěchají i proto, že nyní jsou zájezdy do Egypta až o třetinu levnější než v hlavní letní sezoně. Pokud by tedy odletěli později, museli by si za zájezd připlatit.

Původní obavy cestovních kanceláří, že po obnovení letů do egyptských letovisek bude trvat příliš dlouho, než se jim podaří obnovit důvěru klientů, se tak nenaplnily. "Zájem se nastartoval dobře. Očekávání, že zkraje bude v prodeji zájezdů propad, se zatím nepotvrdila," poznamenal Okamura.

Do Egypta bude v únoru z českého hlavního města létat týdně sedm charterových letů, což je o jeden let více než v lednu.

Egypt navštíví ročně 170 tisíc českých turistů, a je tak sedmou nejpopulárnější českou zahraniční dovolenkovou destinací.

zdroj: MEDIAFAX