REKLAMA

bosch koncert ikonySymfonický orchester Bosch ze Stuttgartu uspořádal 29. května 2012 velmi úspěšný koncert v Horáckém divadle v Jihlavě. Více než 310 návštěvníků, mezi nimi významní hosté a zaměstnanci jihlavského závodu firmy Bosch, zaplnilo hlediště divadla do posledního místa.

REKLAMA

Koncertem v Jihlavě zahájil Symfonický orchestr Bosch své turné po České republice, vystoupení orchestru se konalo v rámci hudebního festivalu Gustava Mahlera – Hudba tisíců. Program koncertu tvořila klasická díla A. Dvořáka, S. V. Rachmaninova, S. Barbera a J. Haydna. Právě Haydnovo „Te Deum pro císařovnu Marii Terezii“, provedené společně s jihlavským pěveckým sdružením Campanula, zakončilo hudební program benefičního koncertu. Jako přídavek zahrál orchestr společně s Campanulou ještě úryvek sboru Židů z Verdiho opery Nabucco. 

bosch koncert 2

Pořadatelem koncertu byl jihlavský závod firmy Bosch. Jako hosty a slavnostní řečníky na zahájení koncertu mohl uvítat ekonomický ředitel Bosch Diesel s.r.o. Hermann Butz hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka a primátora Jihlavy Jaroslava Vymazala.

bosch koncert 4

 

Firma Bosch Diesel a její zaměstnanci věnovali v rámci benefičního koncertu občanskému sdružení Benediktus z Chotěboře finanční částku ve výši 40 000 korun. „Jako regionální občanské sdružení máme obrovskou radost z toho, že nás podpořila firma Bosch, firma celosvětového významu.

bosch koncert 3

Finanční dar využijeme pro účely chráněných dílen,“ řekla vedoucí sdružení Blanka Nikodémová. „O obrovském úspěchu vystoupení Symfonického orchestru Bosch dokládá nadšení návštěvníků koncertu. Dnešní skvělý hudební zážitek slouží jen k dokreslení skutečnosti, že pěstování hudby má mezi zaměstnanci firmy Bosch dlouholetou tradici. Traduje se, že již v roce 1886 v Robertem Boschem založené dílně na výrobu jemné mechaniky a elektroniky, tehdejší první provozovně firmy Bosch, se hodně zpívalo. Abychom naplnili naše heslo „Závod Jihlava: To nejlepší z Vysočiny“, chceme splatit svůj díl regionu Vysočiny a městu Jihlavě. Proto podporujeme různé regionální kulturní aktivity, jako například tento benefiční koncert,” sdělil ekonomický ředitel firmy Bosch Diesel Hermann Butz.


Závod Jihlava

Ve firmě Bosch Diesel s.r.o. je zaměstnáno necelých 4 500 zaměstnanců, vyrábějí se zde vysokotlaká čerpadla pro dieselové motory, tlakové zásobníky a regulační ventily tlaku pro systém Common Rail. V listopadu 2011 získala firma prestižní ocenění „Národní cenu kvality ČR-Excelentní firma“.

 

REKLAMA