REKLAMA

divadlo_na_jezerce01Premiéru divadelní inscenace Večer tříkrálový od britského dramatika Williama Shakespeara uvede v úterý večer pražské Divadlo Na Jezerce. Agenturu Mediafax o tom informovala mluvčí divadla Jana Bryndová.

Režie hry se ujal Jan Hrušínský, který do hlavních rolí obsadil Barboru Kodetovou, Miluši Šplechtovou a Radka Holuba. Dále si v inscenaci zahrají Martin Sitta, Zdeněk Hruška, Kristýna Hrušínská v alternaci s Hanou Marií Marouškovou, Zdeněk Maryška, Michal Slaný v alternaci s Tomášem Petříkem nebo Václav Jílek.

Zábavnou hru, plnou hudby a lásky pro divadlo přeložil Martin Hilský. Text inscenace režisér Jan Hrušínský o třetinu zkrátil, ale vše podstatné podle něj zůstalo zachované. "Představení o zavržených a odmítaných láskách by mělo působit svižně a lehce," uvedl Hrušínský.

Diváci se mohou těšit na hudbu Christopha Willibalda Glucka a v inscenaci zazní také písničky doprovázené mandolínou v podání Martina Sitty, který ztvární šaška. Autorem scény je Ivo Žídek a kostýmy jsou dílem Vladislavy Sittové.

Nejbližší reprízy komedie uvede Divadlo Na Jezerce 28. a 29. října, 4. a 13. listopadu.

Předpokládá se, že hru Večer tříkrálový napsal William Shakespeare mezi roky 1599 - 1601. V originále název zní Twelfth Night, or What You Will, zkráceně se také často používá název Twelfth Night.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA