REKLAMA

ceska filharmoniePro zahajovací koncert 116. sezony, který se uskuteční 2. září od 20 hodin ve Dvořákově síni pražského Rudolfina, zvolila Česká filharmonie Faustovskou symfonii pro tenor, mužský sbor a orchestr. Agenturu Mediafax o tom ve středu informovala marketingová specialistka Jana Gabrielová.

 

REKLAMA

Spolu s předním hudebním tělesem vystoupí pod vedením šéfdirigenta České filharmonie Eliahu Inbala tenorista Aleš Briscein a Pražský filharmonický sbor se svým sbormistrem Lukášem Vasilkem. 

Na zahajovacím koncertu 116. sezony České filharmonie se posluchači budou mít možnost seznámit s Faustovskou symfonií Franze Liszta, jíž jako předloha posloužil první díl Goethova Fausta a jako hudební předobraz dramatická legenda Hectora Berlioze Faustovo prokletí. Franz Liszt psal svou symfonii v době, kdy působil jako kapelník ve Výmaru. Premiéra symfonie se konala 5. září roku 1857. 

Důvod výběru právě této symfonie pro úvod do nové sezony objasnil ředitel České filharmonie David Mareček: "Celý hudební svět letos slaví 200 let od narození Franze Liszta a Česká filharmonie pochopitelně nemůže zůstat stranou. Faustovskou symfonii si pro zahájení své poslední sezony v roli šéfdirigenta zvolil Eliahu Inbal, který se s Prahou rozloučí v červnu příštího roku strhující Bernsteinovou symfonií Kadiš." 

Vstupenky na zahajovací koncert jsou k dostání v pokladně České filharmonie nebo online na webových stránkách souboru. 

zdroj: MEDIAFAX

REKLAMA