REKLAMA

divadloMezinárodní festival nezávislých a amatérských divadel Apostrof, pořádaný divadlem Lucerna MB, přivítá od 26. do 28. června v Praze divadelníky z Evropy, Asie a Severní Ameriky. Agenturu Mediafax o tom informovala dramaturgyně festivalu Viola Baštýřová.

Festival se uskuteční v odpoledních a večerních hodinách na scénách Divadla Na zábradlí a teatroNOD - Roxy. Návštěvníci se mohou těšit na divadelní představení souborů z pěti evropských zemí – Maďarska, Norska, Polska, Rumunska a Slovenska, vzdálené zahraničí pak reprezentuje Thajsko, Indie a USA.

"Do výběrového řízení se nám přihlásilo téměř 60 představení, z nichž jsme nakonec po pečlivém výběru zařadili do programu devět nejlepších. Bohužel se mezi ně neprobojoval ani jeden z přihlášených českých souborů," sdělila Baštýřová.

Program zahájí 26. června v 15 hodin v Divadle Na zábradlí thajský soubor Bankong University Theatre Company světovou premiérou hry Kafka a já, zinscenovanou speciálně pro tento pražský festival. Pravidelní diváci se mohli s prací studentů z Bangkoku seznámit již před několika lety, kdy na festivalu hostoval s představením Cesta do Nirvány.

"Pro letošní 13. ročník se nám podařilo získat poprvé i indické divadlo Natak Company, které se představí hrou Kruh (Čakra)," dodala Baštýřová.

V rámci programu budou uvedena i dvě monodramata. S "one-woman" show o cestě po Středním východě přijede Monica Hunkenová z USA. Marcin Zarzeczny z polského souboru Chance Company uvede inscenaci Jeppe napsanou na motivy scénáře filmu Idioti dánského režiséra Larse von Triera.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA