REKLAMA

united_islandsUž tento víkend se v Praze uskuteční osmý ročník festivalu United Islands. Na dvoudenní akci vystoupí jak známí interpreti, tak začínající kapely, uvedla ve středu za pořadatele Barbora Šubrtová.

Program festivalu je letos dvoudenní a stejně jako v předchozích letech je vstupné pouze dobrovolné. "Doufám, že diváci budou letos spokojeni. Děláme hudební festival, ale myslíme i na ty, kteří si rádi poslech koncertů zpestří dalšími aktivitami. Festival se nám povedlo rozšířit. I přes očekávaný nárůst návštěvnosti bude pobyt pro všechny příjemný. V letošní nabídce je Plzeňský bar s pivem do skla na pontonu, after party s Partner Passem, scéna pod Karlovým mostem nebo literární kavárna a kino na Dětském ostrově," řekl ředitel festivalu Martin Voňka.

Na akci vystoupí přes 150 hudebních projektů z dvaceti zemí na devíti scénách na čtyřech pražských ostrovech a nabídnou téměř dvě stě hodin hudby. V pátek 24.června začíná open air festival, který bude již od odpoledních hodin probíhat na hlavní scéně na Střeleckém ostrově a na Kampě. V sobotu se festival otevírá na všech devíti scénách, kdy se zároveň uzavře doprava na Mostě Legií a z Janáčkova nábřeží se stává Boulevard United Islands, kde budou na návštěvníky čekat stánky s občerstvením i designerskými kousky českých výtvarníků.

Návštěvníci se mohou těšit španělskou kapelu La Troba Kung Fu nebo ska punkový objev Russkaja. Českou scénu budou reprezentovat Republic of Two, Dva nebo Prago Union. Vrcholem festivalu bude podle organizátorů sobotní premiérové vystoupení producentské dvojice Audio Bullys.

Během sobotního programu dále vystoupí polský objev Mitch & Mitch, lucemburská indie-electro skupina Metro nebo belgický hard rockový objev Thot.

Na festivalu se podle organizátorů budou bavit i ti, co hudbu nesnáší. Nehudební program nabídne 50 organizací, které budou formou workshopů prezentovat svoji činnost. Pro návštěvníky bude připraveno také kino, literární stage, dětská školka a koutky a také divadelní scéna.

Pořadatelé i letos pokračují ve snaze zapojit diváky do podpory svého oblíbeného festivalu. Ten nemá, stejně jako v minulých letech, klasické vstupné. Diváci se mohou stát prostřednictvím koupě Partner Passu individuálním partnerem a podpořit festival symbolickou částkou ve výši 100 korun.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA