REKLAMA

smashing pumpkins_ikonaLegendární chicagská formace Smashing Pumpkins vystoupí v pátek večer v pražské Incheba aréně. V Praze kapela pravděpodobně představí i skladby ze svého zbrusu nového alba Oceania, sdělila to agentuře Mediafax za pořadatele Dominika Janigová.

Zpěvák a kytarista Billy Corgan, kytarista Jess Schroeder, bubeník Mike Byrne a baskytaristka Nicole Fiorentino strávili rok 2011 natáčením nové, dlouho očekávané desky, která je součástí projektu Teargarden by Kaleydoscope a na pultech se objeví začátkem roku 2012. Smashing Pumpkins na desce představí 13 nových písniček, k nimž Corgan dodává: "Nové album se vrací zpět k původním divokým kořenům Smashing Pumpkins, jak je důvěrně známe. Je plné atmosféry, melodie a pořádného rocku.“

REKLAMA

Kapelu Smashing Pumpkins založil Corgan společně s Jamesem Ihou v Chicagu v roce 1988. Roku 1991 se na trhu objevilo debutové album Gish. Na začátku 90. let americkou rockovou scénu ovládala Nirvana, což sice znamenalo těžkou výchozí pozici pro Smashing Pumpkins, ale přesto se dokázali prosadit.

V roce 1993 přišlo jejich legendární album Siamese Dreams, které ze Smashing Pumpkins udělalo hvězdy světového formátu. Ještě větší úspěch přišel o dva roky později s albem Mellon Collie and the Infinite Sadness. To ihned obsadilo první příčku Billboard’s top lists, devětkrát získalo platinovou desku v USA, bylo nominováno na sedm cen Grammy a prodalo se ho deset milionů kusů po celém světě.

Smashing Pumpkins celkově pokořili hranici 30 milionů prodaných desek. Oficiálně se kapela rozpadla v roce 2000, ale o šest let později se dala opět dohromady. 

Jako předskokani vystoupí v Praze před Smashing Pumpkins Ringo Deathstarr.

Zdroj: MEDIAFAX


Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA