dobro4you ikonaRok 2011 je evropským rokem dobrovolnictví. Pražská neziskovka Lata pořádá pro současné i budoucí dobrovolníky koncert DOBRO 4 YOU.  V pátek 4.11. v legendárním rockovém klubu Rock Café, v Praze 1, Národní 20, budou od 20 hodin hrát na podporu dobrovolnictví kapely MADFINGER, A-BANQUET, ORIGAMI.

„Pokud někdo přemýšlí o dobrovolnictví nebo ho zajímá práce dobrovolníků, může spojit příjemné s užitečným – pobavit se a získat nové informace jak a kde se stát dobrovolníkem“, přibližuje akci Martina Hazuková, ředitelka pořádajícího občanského sdružení Lata, které má s dobrovolnickou prací zkušenosti od roku 1994. „Lidi, kteří se dobrovolničení věnují, již znají ten příjemný pocit někomu nezištně pomáhat. Cílem této akce je nejenom dárek pro dobrovolníky, ale také snaha získat dobrovolníky nové, součástí koncertu bude prezentace pražských neziskovek, které při své práci využívají tolik cennou pomoc dobrovolníků. “, dodává.

REKLAMA

Vstupné je za 90 Kč a pro ty, kteří se prokáží jako aktivní dobrovolníci za 45 Kč. Pro zlevněné vstupné je nutné předem poslat jméno a dobrovolnickou organizaci na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Koncert je podpořen ze zdrojů Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

KAPELY:

MADFINGER - Madfinger tvoří šest mladých instrumentálně schopných muzikantů, otevřených všem vlivům současné hudby od moderního jazzu přes funk až k popu. Ty se odrážejí v jejich výhradně vlastním repertoáru postaveném na jejich instrumentální a vokální zdatnosti a citu.

A BANQUET - je nekompromisní pražská trojice, která se za rok dokázala propracovat na špičku české indie scény, byla vyhlášena jako Objev roku 2010 na serveru IndieMusic.cz a mluví se o ní jako o jedné z nejnadanějších a nejpracovitějších mladých kapel u nás, která má potenciál uspět i za hranicemi. A BANQUET, to je mix rocku 60., 70. let a alternativních směrů 80. a 90. let se současnými indie žánry jako electro, nu-rave, shoegaze a dalšími, to vše pod hlavičkou jejich vlastního stylu – FUTU-ROLLu. Energickou show v podání téhle party, která přináší vlastní neotřelý sound do zatuchajících vod české klubové scény, si rozhodně nenechte ujít!

ORIGAMI - Origami jsou hudební skládačkou sedmi rozličných individuí, kteří vnímají hudbu svým osobitým způsobem. Jejich styl je určován především tím, co je zrovna napadne stvořit – samozřejmě omezením jsou pro ně hranice vlastních schopností, domnělé kreativity a kéž by bezbřehé fantazie.

Lata – programy pro ohroženou mládež:

Lata - Programy pro ohroženou mládež, o.s. - pražská nezisková organizace pomáhající již 17. rokem sociálně znevýhodněným ohroženým dětem, mladým lidem a jejich rodinám v Praze a blízkém okolí. Naším posláním je: Věříme, že každý v dospívání potřebuje někoho, kdo jej přijímá takového, jaký je. Mladým lidem pomáháme zvládat jejich nepříznivou nebo ohrožující situaci a posilujeme jejich samostatnost. K tomu využíváme vrstevnickou podporu dobrovolníka a další navazující služby pro klienta a jeho rodinu. 

Více na www.lata.cz, www.facebook.com/lata94


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA