REKLAMA

divadlo_fidlovacka_hotel_mezi_dvema_svetyHotel mezi dvěma světy od Érica-Emmanuela Schmitta představí v premiéře 13. ledna divadlo Na Fidlovačce, informoval ve středu režisér hry Pavel Šimák. Do hlavních rolí obsadil herce Dennyho Ratajského, Daniela Rouse, Vandu Chaloupkovou nebo Ivu Pazderkovou. HEREČKA IVA PAZDERKOVÁ JE PRO MNOHÉ ZNÁMÁ Z POŘADU NA STOJÁKA, PŘINÁŠÍME VÁM MALOU UKÁZKU!

"Je to komediální spirituální lovestory s prvky detektivky. Postavy se v ní ocitnou tzv. mezi dvěma světy, mezi životem a smrtí, a rozhodují se, zda se vrátí na zem nebo budou pokračovat a tzv. posviští dál," vysvětlil režisér Šimák.

Podobná hra se prý v divadle ještě neobjevila, ačkoliv od stejného autora má již v repertoáru hru Záhada aneb Zapřená láska. "Ta hra je nový, zcela jiný kamínek do mozaiky, která se tu již hraje," uvedl režisér.


zdroj videa: www.youtube.com

Hlavních rolí Juliena Portala a Laury se zhostili mladí herci Denny Ratajský a Vanda Chaloupková. Dále se ve hře představí Václav Svoboda jako prezident Delbec, Ludmila Molínová jako Marie Martinová, Iva Pazderková jako doktor(ka) S, Lukáš Pečenka v roli němého asistenta a Eliška Nezvalová v němé roli jeho kolegyně asistentky.

Dramaturgyní hry je Klára Špičková, scénáristou Pavel Borák, kostýmy vytvořila Hanka Kubešová a hudbu vybral sám režisér Pavel Šimák.

Komedii Hotel mezi dvěma světy napsal v roce 1999 spisovatel Éric-Emmanuel Schmitt, který patří k nejúspěšnějším a nejhranějším francouzským dramatikům. Divadlo Na Fidlovačce ji uvádí v překladu Michala Lázňovského.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA