REKLAMA

cechomorKapela Čechomor zahajuje letní turné k propagaci nové desky Místečko. Skladby s neotřelým zvukem, stejně jako "stará dobrá klasika", budou hrány v rámci Kooperativa Tour 2011, které začíná 18. srpna ve Strakonicích. Dalšími destinacemi jsou 26.8. Buchlovice, 28.8. Litomyšl, 30.8. Jihlava, 1.9. Praha a 2.9. Rožnov pod Radhoštěm.Letní Koopertiva Tour 2011 se odehraje na šesti místech České republiky převážně pod otevřeným nebem. Například v Praze koncert proběhne v krásném prostředí na břehu řeky Vltavy a  pod siluetou Vyšehradu ve Žlutých lázních.

A na co se ještě kromě nových písní můžeme těšit? Především na zajímavé hosty. Nejvzácnějším hostem celého turné bude zahraniční producent alba Místečko - Gerry Leonard, který na všech koncertech zahraje na kytaru.

"Neméně zajímavé bude exkluzivní spojení tří zpěvaček a jejich speciálně připraveného repertoáru, který na turné uslyšíte: Věry Martinové, Pavlíny Jíšové a Adély Lounkové; nebo vystoupení Oldy Veselého a €-bandu," vyjmenovává další hosty Karel Holas ze skupiny Čechomor.

Věru Martinovou netřeba představovat, tato zpěvačka přezdívaná "první dáma české country music" se na české hudební scéně pohybuje již pěknou řádku let. Pavlína Jíšová začínala v kapele Sem Tam, se kterou v osmdesátých letech dvakrát uspěla v celostátním kole Porty, spoluzakládala skupinu Žalman a spol., vystupovala v kapelách Minnesengři, Nezmaři.  Důležitou položkou v jejím životopise je také spolupráce s hudebními osobnostmi jako Pavel Lohonka Žalman, Michal Tučný, Věra Martinová, Robert Křesťan nebo Pavel Bobek. Adéla Lounková je mladou nadějnou zpěvačkou a multi instrumentalistkou – hraje na kytaru, klavír, irskou flétnu a také skládá texty. V současné době je ponejvíce k vidění na vystoupeních právě s Pavlínou Jíšovou.

Olda Veselý - ex člen skupiny Blue Effect, hrál v Brněnské skupině Synkopy 61, v posledních 8 letech vystupuje s vlastním hudebním tělesem €-band, v srpnu mu vychází deska s názvem Restart. "Spojení naší muziky s Oldovým rockovým hlasem bude velmi zajímavé, zdůrazní naše nové hudební nasměrování představené na desce Místečko, "  těší se František Černý.

Stálými účastníky koncertu se již staly stánky obecně prospěšné společnosti „Pomocné tlapky“, která vychovává asistenční psy pro postižené spoluobčany.
"Tak jako jejich partneři Čechomor a pojišťovna Kooperativa, i Vy můžete přispět na jejich provoz, a to buď koupí dárkových předmětů, nebo zasláním dárcovských DMS. Prosíme, pomozte a užijte si s námi atmosféru letních koncertů," vyzívá všechny návštěvníky Karel Holas, houslista a zpěvák skupiny Čechomor. Vstupenky na všechny koncerty jsou již v prodeji v síti Ticketstream.

Kapela Čechomor spolupracuje s pojišťovnou Kooperativa i na dalších projektech. Jedním z nich je soutěž s názvem Přines hit. Fanoušci kapely, stejně jako vyznavači jiných interpretů a žánrů, mohou napsat text, hudbu nebo obojí a zaslat přes webové stránky prineshit.cz do zmiňované soutěže.

Vybrané písni se dostane profesionálního zpracování kapelou Čechomor a následně také finanční odměny od Kooperativy. Soutěž již zná vítěze prvního kola, stali se jimi Radek Interholz a Martina Málková, nahrávka jejich skladby Bílý ptáčku proběhla 28. července ve studiu DISK na pražském Barrandově. Uzávěrka 2. kola je 15. 8. 2011.

Více na www.prineshit.cz

REKLAMA