REKLAMA

strihavka-jesusHerecký soubor pod režijním vedením Gabriela Barreho odehraje v pátek v pražském Hudebním divadle Karlín 100. reprízu obnoveného muzikálu Jesus Christ Superstar, který byl poprvé v Česku uveden v roce 1994. Agenturu Mediafax o tom informoval mluvčí divadla Tomáš Matějovský.

Příběh muzikálu vypráví o posledních dnech Ježíše Krista od jeho příchodu do Jeruzaléma až po ukřižování. Muzikál Jesus Christ Superstar vytvořili textař Tim Rice a skladatel Andrew Lloyd Webber v roce 1969. Poprvé byl uvedený v londýnském West Endu a později také na newyorské Broadwayi.

V titulní roli Ježíše Krista se alternují Kamil Střihavka a Michal Skořepa.

Hlavní ženskou roli Marie Magdaleny ztvárňuje Bára Basiková, kterou alternuje Dasha. Dále v muzikálu vystupují Viktor Dyk, Václav Noid Bárta, Ondřej Brzobohatý, Jiří Korn, Jindřich Vobořil, Jaroslav Klein, Jaromír Holub nebo Peter Strenáčik.


"Moje role, tedy Jidáš, je považována za jednu z nejtěžších. Na přípravu jsem si vzal dvě kantorky zpěvu, protože nejsem rodilý tenor," řekl dříve Mediafaxu Viktor Dyk, který si velmi cení toho, že mu Gabriel Barre nechává v roli Jidáše určitou volnost.

"Moje role je král Herodes. To je člověk, který má v rukou osud Ježíše, ale on sám se ho částečně bojí. Proto ho neodsoudí, ale vyžene ho ven z jeho království. Herodes je trochu blázen, ale ví, co dělá. Tato role je záporná, což mi vyhovuje," sdělil Mediafaxu Ondřej Brzobohatý.

České texty pro muzikál napsal Michael Prostějovský, kostýmy a scénu vytvořil Michail Čerňajev, choreografii postavil Pavel Strouhal a hudební nastudování má na starosti Ota Balage.

Poprvé se publikum v ČR s muzikálem Jesus Christ Superstar seznámilo v roce 1994, premiéra se konala 24. července v pražském divadle Spirála.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA