REKLAMA

johny_foreignerVe strahovském klubu 007 vystoupí 10.5.2011 současná senzace britské indie scény Johnny Foreigner spolu se „superkapelou“ Young Legionnaire, ve které se sešli členové kapel Bloc Party, La Roux a The Automatic.
 
Indie rockové trio z Birminghamu Johnny Foreigner tvoří vokalista a kytarista Alexei Berrow, bubeník Junior Elvis Washington Laidley a basistka Kelly Southern. Kapela vznikla už v roce 2005, ale profilovala se žánrově podstatně jiným směrem. Frontman Alexei to označil jako „country s ambicemi”. V tomtéž roce došlo k obměně hráčů do sestavy, která kapelu nasměrovala do dnešního soundu.


Po dvou úspěšně vyprodaných pilotních singlech se kapela upsala Best Before Records, s jejichž pomocí vydali Johnny Foreigner EP Arcs Across The City (2007), které se stalo senzací britské underground scény. V prestižním magazínu Drowned in Music obdrželo toto album nevídaných deset bodů z deseti. Ben Yates o EP poznamenal „ [Johnny Foreigner] nám nedávají jinou možnost než zmáčknout tlačítko repeat. Ztělesňují vše dobré, co můžete říct o kapelách jako Sonic Youth, Bloc Party nebo Los Campesinos!. Berou to nejlepší z nich a přetváří to v něco naprosto originálního."
 
Hned v následujícím roce Johnny Foreigner vydali desku Waited Up 'Til It Was Light, která si opět vysloužila velice dobré recenze a podle mnohých byla přinejmenším na stejné úrovni jako debuty kapel Foals nebo Wild Beasts. V roce 2009 přišlo na svět zatím poslední řadové album s názvem Grace And The Bigger Picture, které jenom potvrdilo kvality Johnny Foreigner. JoFo (v Británii jim jinak neřeknou) předskakovali takovým jménům jako Dinosaur Jr., Hundred Reasons, Los Campesinos! nebo Futureheads. JoFo zažili také atmosféru nezapomenutelného festivalu Reading/Leeds a teď ochutnají i atmosféru kultovní strahovské 007.
 
JoFo  na celém turné doprovází post-hadcore superkapela Young Legionnaire, složená z baskytaristy Bloc Party, zpěváka a kytaristy z  The Automatic a bubeníka La Roux. Kapela představí skladby z debutového alba Crisis Works, jehož vydání je naplánováno na květen.

Více na  http://www.myspace.com/johnnyforeigner

REKLAMA