REKLAMA

roxette1Roztančená hala, diváci všech věkových skupin spokojeně se pohybující do rytmu, nekonečný aplaus, staré hity i skladby z nového alba Charm School. Takový byl koncert švédského popového dua Roxette, který se uskutečnil v neděli večer v pražské O2 Aréně. PODÍVEJTE SE, JAK ATMOSFÉRU KONCERTU ZACHYTILI FANOUŠCI!

Zpěvačka Marie Fredrikssonová se po boku kytaristy Pera Hakana Gessleho objevila na podiu krátce po deváté hodině, doprovázela je čtyřčlenná kapela a další vokalistka. Publikum Roxette okamžitě dostali do varu svými největšími hity, další zazněly ve dvou přídavcích, které si vyprodaná hala vynutila. Osvědčené songy jako It Must Have Been Love, Listen to Your Heart, Joyride, How Do You Do, Sleeping in My Car, Spending My Time nebo třeba Dangerous Roxette prokládali novými nebo méně známými písněmi. Z nich největší aplaus sklidila skladba She's Got Nothing On (But The Radio) z nového alba Charm School, která již v mnoha zemích celého světa míří do čela hudebních žebříčků. Roxette nakonec vydrželi bavit pražské publikum téměř dvě hodiny a na závěr jim celá hala děkovala potleskem vestoje.



Roxette do Prahy dorazili z rakouského Štýrského Hradce a z O2 Areny se hned po koncertu začali přesouvat do slovenských Košic, kde zahrají hned v pondělí. Do České republiky se vrátí koncem června, kdy se představí v Ostravě. Mají za sebou již přes padesát koncertů od ruské Kazaně, přes Pobaltí, Latinskou Ameriku, Jižní Afriku a samozřejmě Evropu. "To je přesně to, po čem jsem celý ten dlouhý čas toužila už od roku 2002. Jsem strašně šťastná, že mám opět možnost osobně pozdravit publikum a hlavně naše fanoušky ve všech možných částech světa,“ uvedla třiapadesátiletá zpěvačka Marie Fredrikssonová po jednom z vydařených koncertů.

Na turné totiž Roxette vyrazili po dlouhé osmileté pauze, kterou způsobila mozková choroba zpěvačky. V září roku 2002 jí lékaři odoperovali nádor a dávali jí jen malou šanci na přežití. Se svou chorobou ale bojovala statečně, podstoupila chemoterapii a díky dalším moderním lékařským metodám se jí podařilo zvítězit. Vydala dokonce několik sólových alb, aby se nakonec s druhou polovinou Roxette Perem Gesslem rozhodla opět vyjet za svými fanoušky.

V roli předskokanky se v O2 Areně představila mladá zpěvačka Debbi, pro niž to byl vůbec první velký koncert v životě a kterou si Roxette na základě poslechu nabídnutých českých umělců sami vybrali. Debbie se pod občanským jménem Deborah Kahlová narodila v Německu, v deseti letech se však s rodiči odstěhovala do České republiky. Semifinalistka prvního ročníku Česko-Slovenské SuperStar se proslavila hlavně písničkou Touch The Sun, kterou Akademie populární hudby letos v únoru zvolila nejlepší skladbou loňského roku. V Praze ji zařadila hned jako druhou v pořadí.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA