REKLAMA

baumaxa_xavierPísničkář Xavier Baumaxa spolu se smyčcovým tělesem Hnědé smyčce vystoupí po třech letech 10. srpna od 20 hodin na pražském Střeleckém ostrově, kde svou letní scénu otevřela Malostranská beseda. Agenturu Mediafax o tom informoval Martin Kralovský z Malostranské besedy.

"Těšit se můžete na takřka orchestrální aranže Baumaxových skladeb a skvělou atmosféru," láká Kralovský.

Vstupenky jsou k dispozici za 200 korun. Ostrov v centru Prahy nabízí v době letních dní útočiště hudebním a filmovým fanouškům. Na koncert nebo do kina mohou zájemci přijít až do 11. září.Baumaxa je známý svými otevřenými, upřímnými, ale i ironickými a někdy vulgárními texty, které vzbuzují u posluchačů značně kontroverzní reakce. Mezi jeho nejznámější písně patří Lidé z malých vesniček, Penis, Muž, který prohrál, Ozajstný hip-hop či Romale Rap.

Lubomír Tichý vystupuje v hudebním světě pod pseudonymem Xavier Baumaxa. Narodil se v roce 1973 v Mostě a hovoří o sobě jako o "buránkovi regionálního charakteru". V 11 letech začal hrát na kytaru a na střední škole založil kapelu Prach, která se zaměřila na žánry rock a folk. O pár let později působil ve skupinách V.M.H, Tluin a v dalších lokálních formacích. Ve svých devětadvaceti letech zahájil sólovou kariéru. Debutové album s titulem Fenkám vydal v roce 2003. Následovaly další desky, jako například Buranissimo forte nebo Retrofutro.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA