REKLAMA

beatlemanieVýstava Beatlemánie! se pro velký zájem návštěvníků dočkala prodloužení. Podařilo se jí oslovit velké množství lidí napříč generacemi, bude tedy otevřena až do 6. dubna 2011. VÝSTAVA BEATLEMÁNIE V ČESKU ODSTARTOVALA REKONSTRUKCÍ ZÁSAHU U LENNONOVY ZDI, JAK TO VYPADALO SE MŮŽETE PODÍVAT VE VIDEU UVNITŘ ČLÁNKU!

Výstava prezentuje osudy skupiny Beatles, ale také její vliv ve specifickém prostoru Československa 60. let. Návštěvníci nahlédnou do doby zlatých šedesátých, připomenou si kulturní směry, které Beatles přímo či nepřímo ovlivňovali, a zažijí beatlemánii na vlastní kůži. Výstava přitahuje pozornost také díky unikátním zápůjčkám, jakými jsou například voskové figuríny členů skupiny z muzea Madame Tussaud z roku 1964. 


Dvorana Českého muzea hudby hostila v roce 2010 i řadu doprovodných akcí, na které se mohou návštěvníci těšit také v roce 2011. Pro veřejnost jsou připraveny lekce tanců z 60. let, pro školy pak koncerty revivalové skupiny The Bugles. V pondělí 10. ledna 2011, v den původně plánovaného ukončení výstavy, se bude konat koncert mužského sboru Gentlemen Singers, který představí písně Brouků v netradičním sborovém provedení. Před samotným koncertem bude zahájena výstava obrazů Romana Franty nazvaná Beeatles na plátně. Autor využívá lingvistické hříčky Beatles – beetles a obrazy liverpoolské čtveřice vytváří pomocí brouků a broučků. Obrazy budou v muzeu vystaveny do 12. února. Na polovinu února je pak pro všechny fanoušky Beatles připraveno skutečně velké překvapení. Jedná se o celosvětově unikátní zápůjčku, která je zatím velkým tajemstvím.

České muzeum hudby můžete navštívit denně kromě úterý. Speciální nabídkou je zvýhodněná společná vstupenka na výstavu Beatlemánie! a na Zlatá? šedesátá konající se v Národním památníku na Vítkově. Expozice na Vítkově je v zimním období otevřena od čtvrtka do neděle.
REKLAMA