REKLAMA

stanislav_stichaVe věku 68 let zemřel 31. ledna herec a člen Činoherního klubu Stanislav Štícha. Agentuře Mediafax informaci v pátek potvrdila mluvčí klubu Alice Bláhová. "Naposledy se s panem Stanislavem Štíchou rozloučíme v úterý 8. února ve 12 hodin v malé obřadní síni strašnického krematoria," uvedla v oficiálním prohlášení Bláhová.

Stanislav Štícha se narodil roku 1942 v Praze. Od dětství inklinoval k divadlu a již na základní škole účinkoval na Žižkovské malé scéně. Absolvoval hudebně-dramatické oddělení na Státní konzervatoři v Praze a v menších úlohách se objevoval na jevišti Národního divadla.

zdroj foto: www.cinoherniklub.cz

Od roku 1967 působil jako inspicient Západočeského divadla v Chebu. Poté v roce 1975 přešel do pražského Činoherního klubu, kde působil jako inspicient, objevil se ale i na scéně v menších rolích v inscenacích Deskový statek, Nebezpečné vztahy, Maska a tvář, U kočičí bažiny, Ptákoviny nebo Bludiště.

Ve filmu si Štícha zahrál na přelomu 70. a 80. let. Diváci si ho mohou pamatovat ze snímků Jakub, Pan Vok odchází, Slaná růže, Poslední vlak nebo ze seriálu Okresní přebor.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA