ivo_pesakParťák Ivana Mládka ze skupiny Banjo Band zpěvák a klarinetista Ivo Pešák (66) zemřel. Agentuře Mediafax to v pondělí potvrdil Václav Upír Krejčí.

"Co k tomu říct, opustil mě někdo, kdo byl víc než kamarád. Dnes humor velmi zesmutněl," řekl Mediafaxu zarmoucený Krejčí. Ten vzpomínal také na poslední společné představení, které měli s Pešákem ještě minulý měsíc v americkém Chicagu. "On byl slavný z internetu, natočili jsme klip, který vidělo na YouTube asi 4,5 milionu lidí. Na základě toho si nás vyžádali Čechoameričani, kteří chtěli vidět pár představení," vzpomínal na cestu do Spojených států, kterou Pešák absolvoval sice s bolestmi nohou, ale jinak prý bez potíží. Krátce po návratu do Česka nastoupil už Pešák do nemocnice, trápily ho dlouhodobé zdravotní problémy spojené s vážnou cukrovkou. "Poslední SMS jsem od něj dostal v pátek. Měli jsme mít vystoupení, tak jsem mu psal, jestli si to nakonec nerozmyslel a nechce přijít. A on mi napsal jenom: Ne, zruš to!," dodal Krejčí. Podle něj zemřel Pešák asi doma, potom, co byl propuštěn z nemocnice.

Poslední rozloučení by se mělo uskutečnit na začátku příštího týdne, v pondělí nebo úterý.

Ivo Pešák se narodil 7. září 1944 v Jaroměři. Absolvoval pražskou konzervatoř. Kromě angažmá ve Středočeském symfonickém orchestru také krátce učil na hudební škole. Do podvědomí diváků a posluchačů se dostal jako člen Banjo Bandu Ivana Mládka. Vystupoval v pořadech, jako byla Country estráda, Čundrcountryshow, objevil se také ve filmu Trhala fialky dynamitem nebo televizním seriálu Policajti z předměstí.

Zřejmě nejvíce ho proslavila role v písničce o Jožinovi z bažin, jejíž remixy a předělávky jsou populární v Polsku, v Rusku nebo v Itálii.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA