Nejúžasnější jeskyně světa

7.Jeskyn-Reed-Flute_ikonaV minulosti jeskyně sloužily lidem jako úkryt nebo posvátné místo. V dnešních dobách nás uchvacují výjimečnou krásou, od ledovcových jeskyní až po vápencové útvary různých tvarů a velikostí.

Číst dál...

Záplavy v Indii postihly více než 100 českých turistů

povodne_indieZáplavy v indickém Kašmíru postihly více než 100 českých turistů, kteří čekají na evakuaci. Do této oblasti cestují především mladí individuální čeští turisté, jelikož se jedná o oblast s krásnými horamy, avšak hůře přístupnou pro masové skupinové zájezdy.

Číst dál...

Nejpůsobivěší železniční budovy světa

vlak_ikonaPři cestování vlakem nejde jen o to, abychom se dopravili z místa A do místa B, ale také o to, kde na svůj vlak budeme čekat nebo z něj vystupovat. Tento důležitý fakt si uvědomují architekti na celém světě a tak ve světě vznikají skutečně zajímavé a unikátní nádražní budovy. Ať už se jedná o historické stavby v gotickém stylu nebo ultramoderní dopravní uzly, tyto vlakové stanice cestovatele dokáží překvapit nejen svoji architekturou nebo moderním designem, ale také s něčím navíc, například pláží, džunglí nebo nejdelším barem se šampaňským v Evropě. Proto vám zasílám výběr těch nejzajímavějších nádražních budou na světě.

 

Číst dál...

10 nejbizardnějších muzeí na světě

MuseumNa světě existují muzea s velmi podivnými sbírkami jako například muzeum parazitů, WC poklopů nebo muzeum kari klobás. Přinášíme výběr těch deseti nejpodivnějších muzeí na světě, které vystavují takové pozoruhodné exponáty.

Číst dál...

VIDEO: Do Čech dorazila nová hra BOSSABALL

bossaballBossaball, tak se jmenuje nová míčová hra, která se objevila poprvé i v České republice. Vůbec historicky první zápas této hry kombinující hned několik sportů najednou, a to fotbal, volejbal, gymnastiku a brazilské bojové umění capoeira, ovládl Václavské náměstí v Praze. Týmy tvořené českými i zahraniční hráči nové hry bossaball předvedly hned několik zápasů na hřišti tvořeném z nafukovacích matrací a trampolín. Z počtu přihlížejících diváků novému sportu je jasné, že bossaball má v České republice velkou šanci. PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ O BOSSABALLU, KTERÝ BYL POPRVÉ V ČESKÉ REPUBLICE PŘEDSTAVEN NA VÁCLAVSKÉM NÁMĚSTÍ! (zdroj foto: www.bossaballsports.com)

Číst dál...

Navštivte 10 nejkrásnějších městských pláží na světě

1.ipanema_rio_de_janeiroMěsto a pláž - tato úžasně se doplňující kombinace představuje dokonalý mix slunce, moře a atmosféry atraktivních světových metropolí včetně bohatého nočního života. Legendou mezi plážemi je bezpochyby pláž Ipanemu v Rio de Janeiru. Ta je oddělená od pláže Copacabana a nachází se na skalnatém poloostrově zvaném Ponta do Arpoador a je považována za sofistikovanější a elegantnější než její slavnější sestra. S krásným výhledem na dvě hory zvané Dois Irmãos, které se nacházejí na západním konci pláže, se Ipanema stala dominantou města a je jednou z nejpopulárnějších a uznávaných pláží na světě.

Číst dál...

REKLAMA