Na světě je téměř 300 nebezpečných leteckých dopravců !

letadlo_01V pořadí již 16. aktualizace Černé listiny leteckých přepravců, která byla zveřejněna tento týden, obsahuje letecké společnosti, které nesplňují bezpečnostní standarty zemí EU a hrozí tak zvýšené nebezpečí havárie. Tyto letecké společnosti mají zákaz působení na území EU, avšak kdekoliv jinde ve světě se s nimi můžeme setkat. Seznam nejčastěji obsahuje letecké společnosti z bývalých zemí Sovětského svazu, Afriky či jihovýchodní Asie.

Číst dál...

Očkování proti papilomaviru

ockovani05Dívky, které chtějí za očkování proti papilomaviru zaplatit jen třetinu běžné ceny, musí s očkováním začít ještě do konce listopadu. Na aplikaci zbývajících dvou dávek mají čas až do konce června 2011. Jen tak mohou získat slevu až 6.200 Kč, tedy příspěvek Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE a slevy poskytnuté výrobcem očkovacích látek.

Číst dál...

V České republice je pro nadcházející zimu připraveno 129 lyžařských areálů !

zima_lyzovani_03Češi stráví ročně přibližně 1,5 mil. zimních dovolených, z toho je necelý milion zimních dovolených v tuzemsku a zbytek v zahraničí. Letos očekáváme mírný, přibližně 10% nárust zahraničních zimních pobytů a stagnaci zájmu o tuzemské lyžování. Vyplývá to z analýzy vývoje stávajících rezervací a uplynulých zimních sezón.

Číst dál...

Jak se vyvíjelo cestování Čechů od doby komunismu do dneška

dovolenaDo roku 1989 bylo v tehdejším Československu povoleno pouze pět státních cestovních kanceláří : Čedok, Sporturist, CKM, Rekrea a Autoturist. Cestovní kanceláře v té době prodávaly v drtivé většině pouze zájezdy do zemí socialistického bloku, jelikož cestování na západ bylo velmi omezeno.

Číst dál...

REKLAMA