REKLAMA

cipro_frantisekVe fotbalovém klubu Slavia Praha dostal výpověď František Cipro, který tým z Edenu dovedl v roce 1996 jako trenér k titulu českého mistra. Cipro působil v úseku mezinárodního skautingu a ten vedení klubu zrušilo, informují oficiální stránky Slavie Praha.

Slávistické vedení avizoval organizační a personální změny už v polovině října. Generální ředitel klubu Miroslav Platil pak v pondělí 1. listopadu prozradil, jakých úseků se tyto úpravy týkají.

"Jedná se o první viditelné kroky vedoucí k zeštíhlení a zefektivnění provozu celé společnosti. Vycházíme z analýzy sportovních a ekonomických výsledků klubu, o které jsme mluvili v době reprezentační přestávky. Změny se týkají například personálního obsazení sportovního úseku, mládeže, skautingu a marketingového oddělení.“

Změny ve Slavii si vyžádala současné ekonomická situace klubu. "Jedná se o první fázi změn, samozřejmě, že celý proces bude pokračovat i v nejbližší budoucnosti. Naším cílem je taková organizace klubu, která by vedla k plnění sportovních cílů v reálných ekonomických podmínkách. Náklady na chod klubu musejí odpovídat jeho reálným příjmům.“

Ve Slavii skončil vedle Cipra i vedoucí sportovního úseku mimo A-tým Michal Šrámek, který na svoji funkci sportovního ředitele rezignoval s několikadenním předstihem.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA