REKLAMA

 

beh 001V běžeckou dráhu se v sobotu promění historické centrum Prahy. Právě v tento den se totiž v metropoli uskuteční sportovní happening s názvem Nike Run Prague. 

REKLAMA

V běžeckou dráhu se v sobotu promění historické centrum Prahy. Právě v tento den se totiž v metropoli uskuteční sportovní happening s názvem Nike Run Prague, který vyvrcholí ve 14 hodin desetikilometrovým během napříč městem.

Start i cílová rovinka budou situované v areálu Žlutých lázní v pražském Podolí.

"Trať povede kolem atraktivních míst v nejstarší části Prahy, a to přes Podolské nábřeží, Vyšehradský tunel, Rašínovo nábřeží, Mánes, Národní divadlo, Smetanovo nábřeží, Karlův most, Křížovnickou, Platnéřskou, náměstím Franze Kafky, Staroměstským náměstím, Celetnou, Prašnou bránou, Na Příkopě, Můstkem, Václavském náměstím, Vodičkovou, Lazarskou, Myslíkovou, Mánesovou, Rašínovým nábřežím, Vyšehradským tunelem, Podolským nábřežím," popisují organizátoři trasu na oficiálních stránkách akce.

Brány Žlutých lázní se zájemcům otevřou už úderem 9. hodiny ranní. Celá akce, kterou přítomné v roli moderátora provede herec Tomáš Hanák, se oficiálně zahájí o tři hodiny později.

Na své si ale v sobotu nepřijde jenom tělo, účastníci závodu, kteří v areálu vytrvají i poté, co zdolají cílovou rovinku, si totiž mohou vychutnat celou řadu hudebních vystoupení.

Už 40 minut po dekorování vítězů, které se odehraje v 16.20 a při němž budou vyhlášeni vítězové v kategorii muži, ženy a týmy, totiž před přítomné předstoupí členové kapely Eddie Stoilow. Na improvizovaném pódiu je v 18 hodin vystřídá skupina Skyline. Od 19. hodiny areál patřit dvojici DJů - své umění za mixovacím pultem předvedou DJ Wich a DJ Robot.

V 19.30 na pódium nastoupí profesionální tanečníci. V uvedenou hodinu totiž vypukne souboj trojice tanečních skupin Survivals, The Pastels a SDA, kteří svedou boj o titul té nejlepší.

O půl hodiny později se jeden z běžců dozví radostnou novinu.

Ve 20 hodin se totiž uskuteční losování o vůz Fiat 500 Cabrio. Do slosování budou zařazeni všichni, kteří pokořili cílovou páskou a jejichž jméno se ocitlo na výsledkové listině. Zkrátka ale nepřijde ani ten, komu se trať podaří zdolat nejrychleji. Nejrychlejší tým pořadatelé odmění výrobky firmy Nike v celkové hodnotě 100 tisíc korun.

Večer zakončí svým vystoupením skupina Tatabojs, která na pódium vystoupí půl hodiny po osmé a po které se za mixážní pult vrátí dvojice DJ Wich a DJ Robot, která se ty největší vytrvalce bude snažit rozhýbat v rytmu taneční hudby na následné DJs Party.

ZDROJ: MEDIAFAX


Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Úspory energie sledujte na EnergyTV

 

REKLAMA