REKLAMA

hokejovi fanousciVcelku netradiční sraz mají za sebou čeští hokejisté, které v úterý čekal první trénink před třetím dílem Euro Hockey Tour v sezoně - švédským turnajem Oddset Hockey Games. Kvůli složité dopravní situaci se řada hráčů opozdila a kouč Alois Hadamczik je netrpělivě vyhlížel.

S větší či menší časovou prodlevou dorazili do vysočanské O2 areny Petr Průcha, Jakub Nakládal, Petr Koukal i oba Janové Kolářové. Trenér Alois Hadamczik z toho nadšený nebyl, bral však v potaz to, že silnice z Pardubic do Prahy musela být posypána, navíc vznikla dopravní zácpa u Černého mostu. Hříšníky tak trestat nijak nebude.

REKLAMA

"Není to příjemné. Když má člověk sraz s týmem, tak očekává, že tu ti kluci už budou. Ale nebudu z toho dělat žádnou vědu. Jen jsem je upozornil, aby raději přijeli o dvě hodiny dřív a třeba si tu dali někde kafe, než aby spoléhali na to, že to nějak vyjde. Dál bych to však nehrotil," konstatoval Hadamczik.

Zbyňka Irgla se ve smluvený čas nedočkal také, útočník Dynama Minsk byl však předem omluven. "Irgl mi volal, že musí v pondělí odehrát ještě utkání za klub, takže dorazí během dne. S tím jsem počítal,“ podotknul kouč národního mužstva. Ze zdravotních ani jiných důvodů se mu nikdo neomluvil, což samozřejmě bere jako velké plus. “Ono těch omluvenek bylo hodně už před nominací, to stačilo," usmál se.

V reprezentaci tentokrát nejsou hokejisté jako Roman Červenka, Jakub Petružálek, Petr Čáslava nebo Martin Škoula, Hadamczik ale o síle mužstva nepochybuje. "Neřekl bych, že je náš tým slabší než ty předchozí. Těžko se nahrazují hráči jako Plekanec, Jágr nebo Eliáš, ale ti ostatní mají výkonnost celkem podobnou. Navíc ti kluci tady bojují o účast na turnaji v Brně a mistrovství světa, takže motivaci mají obrovskou. Jsem si jistý, že všichni budou chtít předvést maximální výkon," zdůraznil Hadamczik.

V týmu má hvězdného veterána Petra Nedvěda či mistra světa z roku 2010 Tomáše Rolinka, jenž bude opět kapitánem. Nedvěd, který nosil "céčko" na hrudi na loňském turnaji Karjala, bude nejspíš jeho zástupcem. "Petr je hrozně zkušený hráč, který se na každý start za reprezentaci těší. Je jedno, jestli je kapitán nebo ne, tím svým věkem, postojem v kabině a zkušenostmi má respekt u mladších automatický. Není třeba kvůli němu brát tu funkci Rolinkovi. On je kapitánem už dlouho a nic velkého jsme neprohráli, tak proč nějaké změny," řekl Alois Hadamczik.

Ve Švédsku hodlá vidět v zápase všechny povolané hráče. Do branky půjdou oba gólmani, tedy Tomáš Pöpperle ze Sparty a českobudějovický Jakub Kovář. "První utkání bude chytat Tomáš. A jak to bude dál, se rozhodneme podle jejich momentální výkonnosti a zdravotní stránky. Určitě se ale nestane, aby jeden z nich odehrál každý z těch tří duelů," uzavřel reprezentační trenér.

Nominace české reprezentace na švédské Oddset Hockey Games (9. - 12. února 2012, Stockholm a Helsinky):

Brankáři: Jakub Kovář (České Budějovice), Tomáš Pöpperle (Sparta Praha).

Obránci: Ondřej Němec (Čerepovec, KHL), Michal Barinka (Fribourg, Švýc.), Zdeněk Kutlák (Ambri-Piotta, Švýc.), Jakub Nakládal (Ufa, KHL), Tomáš Mojžíš (Turku, Fin.), Jakub Krejčík (Slavia Praha), Jan Kolář II (Pardubice).

Útočníci: Tomáš Rolinek (Magnitogorsk, KHL), Petr Průcha (Petrohrad, KHL), Zbyněk Irgl (Minsk, KHL), Jakub Klepiš (Dynamo Moskva, KHL), Lukáš Kašpar, Kamil Kreps, Jiří Novotný (všichni Astana, KHL), Petr Hubáček (Jyväskylä, Fin.), Tomáš Netík (Växjö, Švéd.), Petr Nedvěd (Liberec), Michal Vondrka (Slavia Praha), Petr Koukal, Jan Kolář I (oba Pardubice), Jan Kovář (Plzeň).

Zdroj: MEDIAFAX


[prazskezpravy][/prazskezpravy]

[jihoceskezpravy][/jihoceskezpravy]

[fcbpridejte][/fcbpridejte]

REKLAMA