REKLAMA

jagr_statni_oceneniHokejový útočník Jaromír Jágr převzal ve čtvrtek večer z rukou prezidenta republiky medaili Za zásluhy o stát v oblasti sportu. Stal se tak čtvrtým hokejistou v historii, jemuž se dostalo této pocty.

Před Jágrem byli v minulosti ocenění Augustin Bubník, Ivan Hlinka a Dominik Hašek. Mezi největší úspěchy stále hrající legendy světového hokeje patří triumf na olympijských hrách v Naganu 1998 a zisk zlata ze světových šampionátů 2005 a 2010. Dvakrát také s Pittsburghem Penguins vybojoval Stanley Cup pro vítěze nejprestižnější hokejové soutěže NHL a stal v zámoří historicky nejlepším Evropanem.

Jágr se také v roce 2005 připojil k členům Triple Gold Clubu, do nějž patří hokejisté, kteří získali zlatou medaili z olympijských her, mistrovství světa a vyhráli Stanley Cup. Pravé křídlo, momentálně hájící barvy ruského Omsku, se v roce 2005 stalo českým Sportovcem roku.

Útočník Avangardu Omsk přiletěl do Prahy na otočku, a zpět do Ruska se bude vracet tak, aby stihl již sobotní zápas v Jekatěrinburgu. Avangard hrál poslední zápas oslaben o útočníka Romana Červenku, kterého trápila viróza a ani Jágr není stoprocentně fit, neboť laboruje s naraženou klíční kosti. "Je to pravda, nehraji teď ve stoprocentním zdravotním stavu," přiznal Jágr.

I proto bude chybět v týmu české reprezentace na finském Karjala Cupu. "S panem Hadamczikem jsme se dvakrát v průběhu posledních týdnů bavili, jednou dokonce bezprostředně po našem zápase. Nemyslím si ale, že by bylo rozumné vracet pro Karjala Cup se zpátky do Čech. Nejsem úplně fit a navíc si myslí, že tento turnaj je ideální příležitostí dát šanci mladším nevyzkoušeným klukům," řekl Jaromír Jágr.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA